"تجاوز قانونی" بلای جان رامنی می شود

اظهارات یکی از اعضای تندروی جمهوریخواهان آمریکا در مورد تجاوز و سقط جنین که در این کشور به "تجاوز قانونی" مشهور شده، آینده رقابت های انتخاباتی "میت رامنی" را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، "تاد آکین" از چهره های جنجالی جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا که نامزد حضور در سنای این کشور نیز هست چند روز قبل در اظهاراتی اعلام کرده بود : افرادی که قربانی تجاوز می شوند به طور ناخواسته باردار می شوند از همین رو باید به آنها مجوز سقط جنین داده شود.

این اظهارات با واکنش منفی در جامعه آمریکا روبرو شد از همین رو اغلب رهبران حزب جمهوریخواه و چهره های سرشناس این حزب از جمله "میت رامنی" خواستار کناره گیری وی از رقابتهای امسال سنا شده بودند، اما آکین با این درخواستها مخالفت کرده و همین امر می تواند ضربه ای سخت به جمهوریخواهان آمریکا هم در رقابتهای ریاست جمهوری و هم در رقابتهای کنگره سال جاری بزند.

"میت رامنی" و "تاد آکین"

بر اساس این گزارش، هر چند رامنی تلاش دارد تا با معرفی کردن "باراک اوباما" به عنوان مسئول وضعیت بد اقتصادی آمریکا، آرای خود در انتخابات ماه نوامبر را افزایش دهد اما اظهارات آکین با توجه به حساسیتهایی که در آمریکا درباره موضوع سقط جنین وجود دارد، بر اقدامات رامنی سایه افکنده است.

موضوع سقط جنین تا اوایل دهه ۱۹۶۰ جایی در منازعات اجنماعی ایالات متحده آمریکا نداشت. تا آن زمان، عمل سقط جنین بر اساس قوانین و مقررات قرن نوزدهم به مرحله اجرا گذاشته می ‌شد. به عبارت دیگر سقط جنین اقدامی غیر دینی و غیر اخلاقی تلقی می ‌شد که تنها در صورت مرگ حتمی مادر، پزشکان مبادرت به این عمل می‌ کردند.

اما تحولات اجتماعی دهه ۱۹۶۰ و رشد گرایشهای لیبرالیستی در جامعه، مسئله آزادی سقط جنین را به یکی از موضوعات مهم در چالشهای ایدئولوژیکی آمریکا تبدیل کرد.

سقط جنین از ۲۲ ژانویه ۱۹۷۳ تحت عنوان "رو اند ویو" توسط دادگاه فدرال، قانونی اعلام شد. بسیاری از مردم آمریکا بر این باور هستند که در قانونی بودن این کار باید تجدید نظر شود و هنوز این گروه از مردم به قانونی بودن آن معترض هستند.

منتقدین سقط جنین این کار را خارج از اصول اخلاقی می‌ دانند. در مورد آزادی سقط جنین مردم آمریکا به دو دسته تقسیم می‌ شوند، گروهی اختیار سقط جنین را حق مادر می‌ دانند و عده‌ای معتقد هستند انسانی که متولد نشده‌ و به صورت جنین است حق زندگی دارد و سقط جنین یک نوع قتل محسوب می ‌شود.

کد خبر 1678106

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =