تماس برای انواع خشونتها با اورژانس 123 روبه افزایش است

اصفهان - خبرگزاری مهر: کارشناس مسئول دفتر آسیب های اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: روزانه تماسهای زیادی با اورژانس 123 در اصفهان گرفته می شود که از بین آنها، گزارشات انواع خشنونت ها و درخواست کمک رو به افزایش است.

افسانه میرزائیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به میزان تماس های مردمی با اورژانس 123 اظهار داشت: به طور میانگین در سه ماهه گذشته بیش از 7 هزار و 500 مورد تماس با این اورژانس گرفته شده که فقط هزار و 844 مورد آن مرتبط با اورژانس اجتماعی و بیش از576 مورد آن غیر مرتبط با این حوزه بوده است.

وی ادامه داد: کودک آزاری، همسر آزاری و خشونت های خانوادگی بیشترین موردهای تماس گیرندگان با اورژانس 123 بوده است.

کارشناس مسئول دفتر آسیب های اجتماعی بهزیستی استان اصفهان دختران فراری و مشاوره کاهش طلاق از بیشترین مشاوره های مرکز 123 است که تا کنون 34 درصد طلاق به توافق ختم شده است.

وی گفت: این مرکز به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات فوری و تخصصی به افراد آسیب دیده و یا در معرض آسیب است.

کارشناس مسئول دفتر آسیبهای اجتماعی بهزیستی استان اصفهان مرکز اورژانس اجتماعی را اجراکننده برنامه‌های فورتهای رسیدگی به مشکلات اجتماعی دانست و افزود: این مرکز از چهار بخش شامل مرکز مداخله در بحران، خط تلفن 123، خدمات سیار اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی تشکیل شده است.

وی با اشاره به خدمات اورژانس اجتماعی بهزیستی اظهار داشت: روزانه تعداد بسیاری زیادی از تماس های مرتبط و غیر مرتبط با اورژانس اجتماعی 123 گرفته می شود که برخی به بخش اورژانس اجتماعی مرتبط و برخی به سایر بخش های بهزیستی مربوط می شود.

میرزائیان گفت: به طور متوسط روزانه 60 تماس مرتبط با اورژانس اجتماعی گرفته می شود که برخی از آنها بسته به مورد گزارش شده مورد مداخله قرار می گیرد.

کد خبر 1678166

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =