دادگاه نمادین محاکمه خاندان آل خلیفه مقابل سفارت بحرین آغاز شد

مراسم دادگاه نمادین محاکمه پادشاه بحرین با حضور جمعی از فعالان دانشجویی و مبارزان بحرینی و یمنی در مقابل سفارت بحرین در تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم محاکمه نمادین شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین از دقایقی پیش با حضور جمعی از دانشجویان و فعالان جنبش بیداری اسلامی در مقابل سفارت بحرین در تهران آغاز شد.

قرار است در این دادگاه کیفرخواست محاکمه پادشاه بحرین توسط یکی از معارضین دولت این کشور به نام محمدالشهابی به عنوان شاکی قرائت شود.

گفتنی است وی پس از شدت گرفتن فشارهای حکومت بحرین بر معارضین این کشور توانست از چنگ آل خلیفه بگریزد.

با وجود اینکه دانشجویان حاضر در مقابل سفارت بحرین از سعد بن راشد الدوسری، سفیر بحرین در تهران به عنوان مدافع پادشاه بحرین تقاضا کرده بودند در این دادگاه حضور پیدا کند، اما وی حاضر به شرکت در این دادگاه نمادین نشد و دانشجویان مجبور به انتخاب وکیل تسخیری شدند.

به گزارش مهر، قرار است دادخواست محاکمه پادشاه بحرین توسط یکی از جوانان بحرینی قرائت شود و متن حقوقی مبتنی بر قوانین بین المللی خواهد بود.

بنا بر این گزارش حاضران در مقابل سفارت بحرین در تهران پلاکارت هایی با عناوینی نظیر «خلیفه دروغگو، حقوق بشرت کو»، «آل خلیفه آل صعود مزدوران آل یهود» و «یا خائن الحرمین اخراج من البحرین» در دست داشتند.

همچنین بنا به گفته فعالان دانشجویی و اعضای اتحادیه بین المللی امت واحده که اجرای این مراسم را برعهده دارند، مراسم امروز تنها دادگاه نمادین خواهد بود و هیچ گونه تجمعی برگزار نمی شود.

گفتنی است در این دادگاه نمادین به جز فعالان بحرینی، فعالانی از کشور یمن نیز حضور دارند.

کد خبر 1678305

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =