رشد 27 درصدی پرداخت فطریه در خراسان شمالی

بجنورد - خبرگزاری مهر: رشد 57 درصدی فطریه در خراسان شمالی، احداث و مرمت 340 واحد مسکونی توسط خیرین مسکن ساز استان و ... از مهم‌ترین عناوین اخبار کمیته امداد خراسان شمالی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان شمالی از رشد 57 در صدی جمع آوری فطریه وکفارات مردمی در استان خبر داد.

برات سلیمی میزان مبلغ جمع آوری شده فطریه و کفارات امسال راتا کنون بیش از یک میلیارد و 138 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این میزان فطریه و کفارات جمع آوری شده مربوط به آمار اولیه است که با توجه به تداوم کارجمع آوری فطریه در سطح استان، این رقم طی روزهای آتی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تاکنون 35 درصد مبلغ پیش بینی شده فطریه جمع آوری شده است افزود: پیش بینی می‌شود میزان زکات فطره امسال در خراسان شمالی به بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون ریال برسد.

سلیمی تعداد پایگاه‌های کمیته امداد را در روز عید فطر یک هزار و 26 پایگاه ثابت وسیار در سطح استان اعلام کرد و گفت: از این میزان 397 پایگاه درشهر و مابقی پایگاه‌ها در روستاهای خراسان شمالی قرار داشتند.

احداث و مرمت 340 واحد مسکونی توسط خیرین مسکن ساز خراسان شمالی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از 340 واحد مسکونی توسط خیرین مسکن ساز استان احداث و مرمت شده است.

امان الله حسین پور افزود: برای پروژه‌های فوق بیش از 3 میلیارد و 402 میلیون ریال از سوی خیرین استان هزینه شده است.

وی در خصوص توسعه مشارکت خیرین مسکن ساز در استان، گفت: تشکیل مجمع خیرین رضوان اقدام خوبی در راستای جذب مشارکت‌های مردمی برای ساخت واحداث واحدهای مسکونی خانواده‌های نیازمند است.

وی در ادامه به مزایای مشارکت خیرین در ساخت مسکن اشاره و اظهار کرد: افزایش نقش تشکل‌های مردمی توانسته در رفع چهره فقر از استان بسیار موثر واقع شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی با بیان اینکه 7 در صد از کل واحدهای مسکونی ساخته شده برای خانواده‌های نیازمند استان، از محل مشارکت خیرین بنا شده است تصریح کرد: درحال حاضر 147 نفر در مجمع رضوان که مربوط به حوزه ساخت مسکن است مشارکت دارند.

ترویج فرهنگ قرآن یک سرمایه گذاری مادی و معنوی است

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی در جمع نوجوانان قرآنی تحت حمایت این نهاد گفت : فعالیت برای ترویج فرهنگ قرآنی یک سرمایه گذاری مادی و معنوی است.

امان الله حسین پور در مراسم افتتاحیه ا ولین دوره مسابقات قرآنی و جشنواره فرهنگی هنری یادواره امام هادی (ع) ویژه کانون‌های فرهنگی کمیته امداد بابیان این مطلب گفت : کانون‌های دائم این نهاد باید در زمینه فعالیت در تمامی رشته‌های قرآنی پیشتاز باشند چون فعالیت در این زمینه یک سرمایه گذاری مادی و معنوی است.

وی  تاکید کرد: خانواده‌های های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) باید با فرهنگ قرآنی آشنا شوند.

حسن پور خطاب به شرکت کنندگان در این جشنواره گفت: شما نوجوانان شرکت کننده در این مسابقات جزو افراد برتر و بهترین‌ها هستید.

کد خبر 1678343

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =