آمادگی فرودگاه امام(ره) برای میزبانی از میهمانان اجلاس غیرمتعهدها/ تقویت خطوط اتوبوسرانی

تهران - خبرگزاری مهر: مدیرکل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از آمادگی 100 درصدی این فرودگاه برای پذیرایی از میهمانان اجلاس غیرمتعهدها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی دهقان با اشاره به اینکه بخش عظیمی از امور عملیات هوانوردی، فرودگاهی و امنیتی انجام شده است، عنوان کرد: حرکت پروازهای روزانه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) در روزهای برگزاری اجلاس هیچ تغییری نخواهد داشت و تمام پروازها سر وقت انجام خواهد شد.

وی در ارتباط با برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در تهران افزود: مسئله اجلاس غیرمتعهدها از دو سال پیش مطرح شد و قرار بود این اجلاس در مکان دیگری برگزار شود و حتی در زمانی بنا به برگزاری آن در استان‌های دیگر کشور بود.

مدیرکل فرودگاه بین‌ المللی امام خمینی(ره) اظهار داشت: در جلسات متعدد و مختلف با توجه به تجربیات بالا و تشریفات فرودگاهی در برگزاری اجلاس‌هایی مانند اجلاس سران کشورهای اسلامی و جی 15 قرعه دوباره به نام تهران افتاد و مسئولیت ورود و خروج سران کشورها نیز به فرودگاههای مهرآباد و امام خمینی(ره) واگذار شد.

فرودگاه مهرآباد از هفتم تا دهم شهریور بین 30 تا 100 درصد تعطیل می‌‌ شود

وی در ارتباط با نحوه ورود سران کشورها تصریح کرد: سرانی که با هواپیمای اختصاصی پرواز کنند به فرودگاه مهرآباد می ‌روند و فرودگاه مهرآباد از هفتم تا دهم شهریور بین 30 تا 100 درصد تعطیل می ‌‌شود و گروه دیگر که شامل سران و خبرنگاران می ‌شوند از فرودگاه امام تردد می ‌کنند و اکثریت آنها با پروازهای عمومی وارد کشورمان می ‌شوند.

دهقان با اشاره به نقش مهم فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در برگزاری اجلاس جنبش غیرمتعهدها بیان داشت: ما باید حمایت و پشتیبانی 100 درصدی خود را از فرودگاه مهرآباد اعلام کنیم تا اگر مسئولان بنا به هر دلیلی مانند شرایط جوی نامساعد، نبود دید کافی، مسائل امنیتی و... تصمیم گرفتند هواپیمای حامل سران کشورهای غیرمتعهد در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود بیاید، ما آمادگی اجرای آن را داشته باشیم.

وی افزود: ما اقدامات لازم را در سه حوزه عملیات هوانوردی، فرودگاهی و امنیتی تقسیم ‌بندی کردیم و بخش عظیمی از کارهای آنها انجام شده است.

این مسئول تأکید کرد: در حوزه عملیات هوانوردی، اموری مانند ناوبری، راهداری و ارتباطی تمام شده و همه آنها پیش از موعد بررسی شده‌اند و اطمینان 100 درصدی به این سیستم‌ها داده شده است.

دهقان با اشاره به امور صورت گرفته در قسمت فرودگاهی بیان کرد: آماده‌ سازی جایگاه‌ ها نیز یکی از امور مهم بود که جایگاهVIP فرودگاه امام خمینی(ره) آماده بهره ‌برداری شده است؛ مسئله پارکینگ هواپیماها و بهسازی محدوده فرودگاه را نیز انجام داده‌ ایم و بخش کوچکی از اقدامات مانند زیباسازی فضای سبز به روزهای آینده موکول شده است.

خطوط اتوبوسرانی برای برگزاری اجلاس سران در پایتخت تقویت می شوند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز از تقویت تمامی خطوط اتوبوس منتهی به محل اقامت سران کشورهای غیرمتعهد در پایتخت خبر داد.

پیمان سنندجی اظهار داشت:برای اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد که از هفت تا 11 شهریور ماه در پایتخت برگزار خواهد شد، 50 دستگاه اتوبوس جدید درحال ترخیص است که اگر به موقع وارد ناوگان شود، درخطوط منتهی به هتل هایی که سران کشورها مستقر هستند و نیز محل برگزاری سران اجلاس فعال خواهند شد.

وی افزود: اتوبوس های VIP نیز آماده خدمات رسانی به میهمانان خارجی اجلاس است و در صورت نیاز در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل اتوبوسرانی تهران با اشاره به آراستگی و یکپارچه بودن لباس رانندگان اتوبوس گفت: رانندگان خطوط منتهی به اجلاس لباس فرم واحدی را به تن خواهند کرد که البته این لباس ها بدون تغییر با طراحی لباس فرم همیشگی آنان است.

وی افزود: شستشوی اتوبوس ها و نصب پیام های خیر مقدم در مسیرهای اتوبوسBRT را از دیگر برنامه ها برای برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد است.

سنندجی از لغو مرخصی پرسنل شرکت واحد در روزهای برگزاری اجلاس خبرداد و گفت: در این ایام همه خانواده اتوبوسرانی در خدمت میهمانان شرکت کننده در اجلاس هستند.

کد خبر 1678368

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =