سند آمایش نیروی انسانی خراسان رضوی طی سه ماه آینده تهیه شود

مشهد - خبرگزاری مهر: استاندار خراسان رضوی خواستار تهیه سند آمایش نیروی انسانی استان طی سه ماه آینده شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود صلاحی صبح سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی منابع انسانی استان، توجه به منابع انسانی را پیش نیاز تحول در نظام اداری دانست و افزود: ساماندهی نیروی انسانی به عنوان یکی از بزرگترین ثروت های کشور و بهره مندی استان از این ظرفیت نیازمند ایجاد سازوکاری کارآمد است.

وی تهیه سند آمایش نیروی انسانی را مقدم بر تهیه سند آمایش سرزمین عنوان و اضافه کرد: بدیهی ست که در صورت فقدان یا عدم ساماندهی نیروی انسانی کارآمد، آمایش سرزمین راه به جایی نخواهد برد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به شکل گیری کارگروهی کشوری برای نظم بخشیدن به وضعیت نیروی انسانی نهاد های دولتی گفت: خراسان رضوی نیز همگام با سایر مناطق کشور اقدام به تشکیل این کارگروه در استان کرده است.

وی بیان کرد: تحلیل وضعیت نیروی انسانی موجود و تهیه بانک اطلاعات نیروی انسانی دستگاه های اجرایی از اهداف تشکیل این شوراست.

صلاحی ادامه داد: با در اختیار داشتن این اطلاعات امکان تهیه سند آمایش نیروی انسانی و برنامه ریزی برای  ارتقای بهره وری در نظام اداری میسور خواهد شد.

به گفته وی بهره مندی از نیروی انسانی متخصص، مجرب و متعهد زمینه ساز تحول در نظام اداری و منابع انسانی کشور خواهد بود.

رییس شورای برنامه ریزی منابع انسانی استان تاکید کرد: توجه به این مولفه ها در گزینش افراد و چیدمان آنها در سیستم اداری به معنای تحقق شایسته سالاری خواهد بود.

رضا عبدالملکی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت نیروی انسانی موجود در دستگاه های اجرایی پرداخت. 

کد خبر 1682909

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =