پاپ بندیکت شانزدهم به لبنان سفر می کند

رهبر کاتولیک های جهان به منظور حمایت از مسیحیان خاورمیانه و همزیستی مسالمت آمیز میان ادیان الهی طی روزهای 14 تا 16 سپتامبر (24 تا 26 شهریورماه) به لبنان سفر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسلامی، فدریکو لومباردی سخنگوی واتیکان اعلام کرد که سفر پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان طی روزهای 14 تا 16 سپتامبر (24 تا 26 شهریورماه) نشانه شجاعت وی است؛ آن هم در شرایط بحران کنونی.

وی علت انتخاب لبنان را اینگونه بیان کرد که تعداد زیادی از کاتولیک ها در این کشور زندگی می کنند و با توجه به تحولات اخیر منطقه مسیحیان منطقه در فشار بیشتر و سختی هستند؛ از این رو این سفر می تواند مایه دلگرمی آنها باشد.

سخنگوی پاپ در ادامه اظهار داشت که رهبر کاتولیک های جهان طی این سفر همزیستی میان گروه های ملی و دینی و گفتگو با مسلمانان و یهودیان و هجرت مسیحیان و آزادی دینی و دموکراسی را تبیین می کند.

فدریکو لومباردی با بیان اینکه در این مرحله شرایط متفاوت است اما نقش کلیسا در منطقه بیشتر و پررنگ تر است، یادآور شد: حضور پاپ در این شرایط ارزش بسیاری دارد. باوجودی که کاتولیک ها و مسیحیان اقلیت های منطقه هستند؛ اما باید صلح و  گفتگو اشاعه یابد.

وی افزود: صلح و گفتگو تنها به گروه های دینی اختصاص ندارد بلکه به تمامی جوامع بین المللی اختصاص دارد. متأسفانه جهان به سوی بحران پیش می رود که خود بحران های تأسف بار و دردناک و درگیری هایی را در خاورمیانه ایجاد کرده است. 

لومباردی در ادامه تصریح کرد: پاپ به خاورمیانه سفر می کند تا ندای صلح خود را به تمامی جهان برساند. امیدواریم که صدای او شنیده شود.

کد خبر 1693423

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =