زیربنایی بودن فرهنگ جاذبه منحصر به فرد ایرانیان است

شیراز - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس گفت: زیربنایی بودن فرهنگ جاذبه منحصر به فرد ایرانیان است.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال فیروز آبادی شامگاه سه شنبه در همایش مشاوران امین کتاب اظهار داشت: برگ برنده ایران در مقابل دنیای غرب، فرهنگ اصیلی بوده که یادگار نیاکان است و این فرهنگ مبتنی یر ارزشها و ام الکتاب "قرآن " است.

وی ادامه داد: دنیای غرب از فرهنگ به عنوان ابزاری برای سلطه گری استفاده می کند و فرهنگ در این جوامع عنصری روبنایی بوده حال آنکه در ایران اسلامی فرهنگ زیربنای همه امور است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس اضافه کرد:در شرایط کنونی دنیای غرب در زمینه مسایل اعتقادی و فرهنگی با مشکلاتی روبرو هستند این نیاز را احساس می کنند که باید به دنبال فرهنگ و اساس معنوی باشند.

فیروز آبادی افزود: کشورهای غربی اکنون متوجه شده اند تکنولوژی نه تنها عامل امنیت نیست بلکه می تواند مخرب باشد که نمونه آن در جنگ افزارهای جنگ جهانی دوم وجود داشت.

وی سپس به سند چشم انداز بیست ساله و لزوم اجرای دقیق آن اشاره کرد و بیان داشت: در سال 1404، ایران باید قدرت اول منطقه به ویژه در حوزه علمی باشد و این مهم علاوه بر تلاش مضاعف دستگاه های اجرایی و نهاد قانونگذار ، خودباوری عمومی جامعه را می طلبد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس همچنین تاکید کرد: علم به تنهایی نمی تواند مبنای امنیت و آرامش باشد از اینرو برای امنیت بخشی به جامعه علم باید با فرهنگ اصیل تلفیق شود.

کد خبر 1694660

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =