رئيس سازمان تبليغات اسلامي قزوين : وقف از ابتكارات دين اسلام است

رئيس سازمان تبليغات اسلامي قزوين با اشاره اين كه وقف از ابتكارات دين اسلام است ، اين سنت را اقدامي در راستاي حمايت از محرومان جامعه به لحاظ فرهنگي ، معنوي و همچنين مادي اعلام و تأكيد كرد : بسيار شايسته است كه تمام دستگاه هاي فرهنگي در اين مورد اقدام كرده و با بهره گيري از امكانات خود ، براي تبيين ابعاد مختلف وقف به عموم مردم فعاليت كنند .

حجت الاسلام علي اكبر عزيزخاني رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان قزوين در گفت وگو با خبرنگار گروه دين و انديشه "مهر" اظهار داشت : استفاده و منفعت مادي و معنوي وقف به هر شكل و شيوه اي كه باشد ، براي كل جامعه است و به همين دليل ، وقف از امور مقدس و بسيار شايسته در دين اسلام محسوب مي شود .

وي با يادآوري اين كه وقف از ابتكارات دين اسلام است ، اين سنت را اقدامي در راستاي حمايت از محرومان جامعه به لحاظ فرهنگي ، معنوي و همچنين مادي اعلام كرد و افزود : وقف يكي از منابع مالي اسلام است كه متأسفانه امروزه به فراموشي سپرده شده و كمتر مورد توجه قرار مي گيرد .

حجت الاسلام عزيزخاني با يادآوري اين در سالهاي گذشته وقف از اهميت بسيار بيشتري برخوردار بوده و توجه ويژه اي نيز به آن مي شد ، گفت : اگر در جامعه امروز نيز مسئله وقف احياء شده و مورد توجه لازم قرار گيرد ، بسياري از مشكلات اجتماعي و فعاليت هاي ديني برطرف خواهد شد .

رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان قزوين با اشاره به اين كه بخشي از كمبودهاي تبليغي و مشكلات ديني و قرآني كشور و همچنين مسائل اجتماعي و مادي را با بهره گيري از اموال موقوفه مي توان برطرف كرد ، گفت : براي اين منظور علاوه بر لزوم توجه به تبليغات بيشتر و گسترده تر در زمينه وقف و ترويج و گسترش بيش از پيش آن ، مي بايست در راستاي صرف و استفاده از موقوفات نيز به شكلي شايسته و دقيق عمل شود.

وي در ادامه با تأكيد بر ضرورت اطلاع رساني دقيق در مورد وقف و اثرات مادي و معنوي آن ، افزود : بسيار شايسته است كه تمام دستگاه هاي فرهنگي در اين مورد اقدام كرده و با بهره گيري از امكانات خود ، براي تبيين ابعاد مختلف وقف به عموم مردم فعاليت كنند .

کد خبر 169560

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =