کودکان قربانیان بی‌دفاع بی‌دقتی رانندگان هستند

معاون شهردار تهران با اشاره به این که کودکان قربانیان بی‌دفاع بی‌دقتی رانندگان هستند، گفت: حوادث ترافیکی یکی از اصلی‌ترین دلایل تهدید سلامت کودکان به شمار می‌آیند و مدیریت شهری به منظور‌ ارتقای ایمنی این گروه از شهروندان، تمام ظرفیت‌های خود را به کار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به این که «روز جهانی کودک» فرصتی برای ورود به جهان کودکان است، اظهار کرد: برای وارد شدن به دنیای کودکانه باید با این عزیزان همراه شده و از طریق آموزش، باز‌آموزی و ارتقای سطح آگاهی‌ها و اطلاعات کودکان، دنیایی سرشار از آرامش و سلامتی را برای آن‌ها مهیا کنیم.

معاون شهردار تهران با بیان این که کودکان آسیب‌پذیر‌ترین اقشار جامعه به شمار می‌آیند، تصریح کرد: این موضوع شامل تمام جوانب و زوایای زندگی فردی و اجتماعی کودکان می‌شود و از این رو پیشگیری از آسیب‌هایی که در رفت و آمدهای شهری متوجه این عزیزان می‌شود را مورد توجه قرار داده‌ایم.

وی با تأکید بر تعداد بالای آمار عابران پیاده‌ به ویژه کودکانی که بر اثر تصادف کشته می‌شوند، اعلام کرد: کودکان، قربانیان بی ‌دفاع بی ‌دقتی رانندگان هستند و این موضوع به عنوان یک واقعیت تلخ در جامعه امروز ما باعث شده تا آموزش فرهنگ ترافیک به کودکان را به صورت جدی مورد توجه قرار دهیم.

مهندس تشکری هاشمی با اعلام این که تربیت کودکان و شکل ‌دادن به عادات اجتماعی و فرهنگی آن‌ها پروژه‌ای بلند مدت است که به صرف وقت و دقت بالایی نیاز دارد، اضافه کرد: برای ماندگاری آموزه‌های صحیح باید از ابزارها و روش‌هایی استفاده کرد که بتواند در دراز مدت بازدهی مطلوبی داشته باشد.

وی احداث و توسعه پارک‌های آموزش ترافیک را گزینه مناسبی برای این نهادینه‌سازی بر شمرد و تأکید کرد: ایمن‌سازی مدارس پایتخت در جهت تبدیل تهران به «شهر دوستدار کودک» و آموزش رانندگان سرویس مدارس، از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه به شمار می‌آیند.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که بر اساس اعلام پلیس راهور تهران بزرگ در سال گذشته حتی یک تصادف منجر به فوت و جرح در عملکرد سرویس مدارس شهر تهران به چشم نمی‌خورد، گفت: نیل به این مهم، از نتایج ساماندهی سرویس مدارس و آموزش رانندگان این سرویس‌ها است.

وی با ذکر این نکته که اجرای نمایش‌های آموزشی با هدف انتقال مفاهیم ترافیکی در دو هزار مدرسه ابتدایی، نسبت به توزیع بسته‌های آموزشی و آموزش فرهنگ ترافیک با نمایش کارتون «قند عسل» در این مدارس نیز اقدام شده، افزود: در تهیه بسته‌های آموزشی از نظرات کارشناسان کودک و متخصصان ترافیک و در ارزیابی و انتخاب نمایش‌های آموزشی نیز از مشورت پلیس راهور تهران بزرگ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان آموزش و پرورش شهر تهران استفاده شده است.

این مقام مسئول در پایان از ساخت اتاق‌‌های مادر و کودک در پایانه‌های مسافربری به عنوان یکی از گام‌های موفق در راستای تحقق «شهر دوستدار کودک» نام برد و خاطرنشان کرد: اتاق مادر و کودک، محیطی آرام و ایمن برای مادران و کودکان در محیط پر ازدحام پایانه‌ها فراهم آورده و توسعه این فضاها در ایستگاه‌های اصلی مترو نیز در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر 1713543

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =