دیدار رئیس کمیسیون امنیت ملی با دو تن از رهبران بومیان کانادا

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تحریم‌های اقتصادی صورت گرفته بر علیه بومیان کانادا توسط دولت انگلستان را نشانه بارزی از نقض حقوق بشر خواند و افزود: ربوده شدن 600 زن و کودک بومی و بیکاری شصت تا نود درصدی بومیان کانادا در اثر اعمال تحریم اقتصادی نمونه‌ای از سیاستهای دوگانه کشورهای مدعی حقوق بشر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عصر امروز چهراشنبه با تری نلسون از رهبران بومیان کانادا دیدار و گفتگو کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در این دیدار با اشاره به الزام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایرانبر رعایت حقوق اقلیت‌ها و حضور نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که همواره حامی حقوق اقلیت‌ها بوده و حقوق کسانی که توسط کشورهای قدرتمند تضییع شده را در مجامع بین‌المللی به گوش جهانیان برساند .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در ادامه بر ضرورت احقاق حقوق ساکنان و صاحبان اصلی سرزمین کانادا تاکید کرد و افزود:‌ جلوگیری از حضور بومیان در حاکمیت از مظاهر بارز نقض حقوق بشر در کانادا می‌باشد و نباید با انگیزه‌های نژاد پرستانه حقوق اقلیت‌های بومی در این کشور نادیده گرفته شود.

در ادامه این دیدار نری نلسون از رهبران بومیان کانادا با ابراز خرسندی ازکشورمان، ایران را کشوری صاحب تمدنی با سابقه تاریخی غنی دانست و گفت: حقوق بشر ابزاری در دست قدرت‌های جهانی است که با اعمال فشار آن به جمهوری اسلامی ایران و بومیان کانادا آنها را از به دست آوردن حقوق‌شان محروم کنند.

وی تحریم‌های اقتصادی صورت گرفته بر علیه بومیان کانادا توسط دولت انگلستان را نشانه بارزی از نقض حقوق بشر خواند و افزود: ربوده شدن 600 زن و کودک بومی و بیکاری شصت تا نود درصدی بومیان کانادا در اثر اعمال تحریم اقتصادی نمونه‌ای از سیاستهای دوگانه کشورهای مدعی حقوق بشر است.

نری نلسون در پایان گزارشی از وضعیت بومیان کانادا و اقدامات انجام گرفته علیه آنانتوسط دولت کنونی کانادا از جمله تلاشهای سازمان یافته برای تغییر اجباری مذهب بومیان را ارائه کرد.

کد خبر 1722640

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =