اعزام اساتيد دانشگاه اروميه به فرصت هاي مطالعاتي با استفاده از دريافت حقوق ماهيانه

رئيس دانشگاه اروميه گفت : اساتيد دانشگاه اروميه با دريافت حقوق ماهيانه، به فرصت مطالعاتي اعزام مي شوند.

دكتر گودرز صادقي در گفتگو با خبرنگار حوزه و دانشگاه "مهر"، با بيان اين خبر افزود : تعداد فرصت هاي مطالعاتي اساتيد دانشگاه اروميه در سال جاري افزايش نيافته و لزومي هم به اين افزايش نيست.

وي تصريح كرد : بر اساس مصوبات هيئت امناي دانشگاه اروميه تعدادي از اساتيد دانشگاه اروميه با دريافت حقوق ماهيانه خود به سفر مطالعاتي اعزام مي شوند. به اين صورت كه اساتيد با اينكه در سفر هستند از حقوق و مزاياي خود استفاده خواهند كرد و همانند زماني كه در كشور مشغول به تدريس هستند، حقوق دريافت مي كنند. اساتيد با استفاده از اين حقوق و مزايا به فرصت مطالعاتي اعزام مي شوند.

رئيس دانشگاه اروميه يادآور شد : حقوق اساتيد تمام و برخي از دانشياران در حدي است كه مي توانند با استفاده از آن در برخي از كشورها دوره فرصت مطالعاتي را طي كنند. حتي اگر در كشوري كه استاد به آن كشور اعزام مي شود ارزي كه به آن كشور تعلق مي گيرد از حقوق استاد كمتر باشد باز هم حقوق استاد بدون كمي و كاستي پرداخت مي شود.

وي تصريح كرد : در سال جاري 6 استاد بر اساس مصوبات وزارت علوم و 9 استاد ديگر با استفاده از حقوق ماهيانه خود به فرصت مطالعاتي اعزام مي شوند. در واقع در سال جاري تعداد فرصت هاي مطالعاتي دانشگاه اروميه از 6 فرصت به 15 فرصت افزايش يافته كه اين رقم برابر 5 درصد اعضاي هيئت علمي مي باشد.

کد خبر 172426

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =