ایجاد فرهنگ غلط در خانواده و جامعه ساماندهی مدارس را با مشکل مواجه می کند

سنندج - خبرگزاری مهر: سرپرست معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: ایجاد فرهنگ غلط در بین خانواده و جامعه از ساماندهی مدارس به صورت عملی جلوگیری می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله نریمانی ظهر چهارشنبه در کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای استان کردستان سه اصل خانواده، اجتماع و مدرسه را سه ظلع ایجاد جامعه ای اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: تا زمانی که هر کدام از این سه اصل دچار مشکل شوند نمی توان جامعه ای عاری از مشکل و ضد ارزش های فرهنگی داشت.

وی افزود: متاسفانه ایجاد فرهنگ های غلط و اشتباه در سطح خانواده و جامعه ساماندهی دانش آموزان را در مدارس با شیوه های تربیتی اسلامی با مشکل مواجه کرده است.

سرپرست معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: دانش آموزان در مدارس با نماز خواندن، آداب اسلامی، حجاب و عفاف و فرهنگ های ارزشی و دینی آشنا می شوند اما پس از ورود به محیط خانواده و یا جامعه به دلیل وجود فرهنگ های اشتباهی که ناخواسته ایجاد شده از این ارزش های دوری می گیرند.

نریمانی یادآور شد: متاسفانه جوانان و نوجوانان امروز جامعه ما دو شخصیتی شده اند و در بسیاری از موارد نمی توانند ارزش ها را از ضد ارزش ها شناسایی کنند و همین امر صدمات جبران ناپذیری می تواند به شخصیت آنان وارد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های آموزش و پرورش برای ایجاد یک بستر فرهنگی منطبق با ارزش های دینی و اسلامی اشاره کرد و گفت: آیین نامه حجاب و عفاف برای کلیه مدارس ارسال شده است که اجرای شیوه های تقویت حجاب در بین دانش آموزان در آن تبیین شده است.

سرپرست معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش کردستان افزود: رعایت پوشش اسلامی در تمامی مدارس نیز الزامی است اما هیچ اجباری در پوشش متحد الشکل بین دانش آموزان در مدارس وجود ندارد.

نریمانی یادآور شد: از مدارس و آموزشگاه ها خواسته شده تنها زیمینه پوششی برابر با شان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران را فراهم کنند.

وی بیان کرد: استفاده از لباس های نامناسب، کیف، لوازم التحریر و دیگر اقلام فرهنگی با تصاویر ضد دینی و ضد ارزشی در سطح مدارس توسط دانش آموزان ممنوع و باید از آنها جلوگیری شود.

کد خبر 1727841

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =