واحد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کشور نمونه شد

زاهدان - خبرگزاری مهر: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی -درمانی زاهدان گفت: واحد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالای این دانشگاه در کشور نمونه شد که با تشخیص ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز راه اندازی آن در سایر استان ها ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا مبارکی اظهار داشت: واحد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا سال گذشته در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شد.

وی گفت: این معاونت به عنوان عضو اصلی و تنها نماینده دانشگاه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان همواره وظیفه خود را در بخش پایش، کنترل و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور به نحو مطلوب به انجام رسانده است.

وی کنترل، پیشگیری و مبارزه با فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، مکمل های ورزشی، تجهیزات و ملزومات پزشکی غیرمجاز، تقلبی و قاچاق را از وظایف عمده معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برشمرد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی - درمانی زاهدان موفقیت در رسیدگی به 780 پرونده مربوط به کالاهای غیرمجاز با ارزش 15 میلیارد ریال، جمع آوری و معدوم سازی محصولات سلامت محور غیر مجاز و قاچاق و انجام بازدیدهای گروهی در قالب گشت مشترک با نمایندگان دستگاه هایی نظارتی را از دلایل انتخاب واحد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان الگوی کشوری عنوان کرد.

وی گفت: بررسی پرونده های ارجاع شده از ارگان های کاشف کالاهای غیرمجاز، برگزاری دوره های آموزشی متعدد، انجام فعالیت های رسانه ای، تهیه انواع پمفلت و کتابچه در راستای آگاهی سازی عمومی از دیگر اقداماتی است که موجب مطرح شدن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان الگوی کشوری از سوی معاونت پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه قاچاق کالا و ارز کشور و نیز تقدیر نهادهای استانی شده است.

سال گذشته نیز از معاون غذا و داروی دانشگاه توسط نماینده ویژه ریاست جمهوری و رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تقدیر شده بود.

کد خبر 1727963

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =