دستگیری شرور مسلح در فراشبند/کشف 100کیلوگرم موادمخدر

شیراز - خبرگزاری مهر: دستگیری شرور مسلح در فراشبند، کشف 100کیلوگرم موادمخدر در فارس از مهمترین اخبار امروز پلیس فارس به شمار می روند.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان فارس از دستگیری یک شرور مسلح در شهرستان فراشبند خبر داد.

سرهنگ محمد محمدی در تشریح این خبر گفت: ماموران پس از انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی محل اختفای این شرور فراری را مورد شناسایی قرار دادند.

وی ادامه داد: متهم پس از رویت ماموران اقدام به تیر اندازی کرده و باعث ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی شد که بلافاصله ماموران با رعایت کردن اصول حفاظتی اقدام به تیر اندازی به سوی این متهم فراری کردند.

سرهنگ محمدی گفت: پس از مدتی ماموران موفق شدند متهم به هویت "ه- ش" را دستگیر کرده و از وی یک قبضه اسلحه کلاش تاشو ، یک قبضه اسلحه کمری، مهمات مربوطه و یک دستگاه تلفن همراه کشف و ضبط کنند.

وی با اشاره به خوشحالی و رضایت شهروندان از دستگیری این شرور و تقدیر و تشکر آنان از پلیس افزود: انجام این ماموریت با همکاری شهروندان صورت گرفته و باید از شهروندان به دلیل همکاری مطلوب با پلیس در انجام ماموریت های محوله تقدیر و تشکر کرد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان فارس بیان کرد: شهروندان می توانند هر گونه اخبار و اطلاعات انتظامی خود را به نزدیکترین محل انتظامی یا به پلیس 110 اطلاع دهند.

کشف 100کیلوگرم موادمخدر در فارس

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان فارس از کشف 100کیلوگرم تریاک از یک دستگاه کامیون خبر داد.

سرهنگ محمداسماعیل مصریدر تشریح این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدراستان فارس با انجام یک سری اقدامات اطلاعاتی باندی را که در امر تهیه و توزیع موادمخدر فغالیت داشتند شناسایی کردند.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات برروی اعضا این باند محلهای تردد و محلی که آنها اقدام به تحویل موادمخدر می کردند شناسایی شد.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان فارس اظهار کرد: ماموران موفق شدند یک دستگاه خودروی کامیون حامل موادمخدر متعلق به اعضای باند را دراطراف پلیس راه پل فسا متوقف و در بازرسی از آن مقدار 100کیلوگرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود، کشف کنند.

وی افزود: در این رابطه یک قاچاقچی به نام "س - ح" دستگیر و تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.

استفاده بی رویه از بازیهای الکترونیکی تهدیدی بزرگ

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: خانواده آینه تمام نمای جامعه است و از آن تاثیر پذیرفته و بر آن نیز تاثیر می گذارد.

فریبا استواری ادامه داد: هنگامی که از نهاد خانواده صحبت به میان می آید بلافاصله در ذهن صمیمیت، عشق و علاقه تداعی می شود.

وی بیان کرد: خانواده مهمترین نهاد و پایگاهی است که انسان در آن رشد پیدا می کند و با اصل زندگی اجتماعی و روش تعامل و تفاهم با دیگران آشنا می شوند بنابراین تقویت این نهاد متضمن اعتدال و اعتلای جامعه است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس افزود: گاهی بروز مشکلات فراوان در راه زندگی زناشویی و خانوادگی به طور بالقوه قادر به تهدید کانون گرم خانواده بوده و می تواند زیر بنای اولیه لغزش را در زندگی خانوادگی به وجود آورد.

خانم استواری با اشاره به تهدیدات فضای مجازی گفت: امروزه با گسترش رایانه و ورود به دنیای مجازی جایی برای بازی های الکترونیکی باز شده که باوجود سرگرمی در صورت استفاده ناصحیح و غیر اصولی و به کار بردن برنامه های ناهنجار و ساختار شکن به تهدیدی بزرگ تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: دسترسی گروههای سنی کودک، نوجوان و جوان به بازیهای الکترونیکی به سادگی امکان پذیر است و در حالیکه اکثر والدین باید نسبت به خطرات بیش از حد این بازی ها اطلاعات کافی به دست آورند.

استواری افزود: خانواده می تواند مهمترین نقش را در بروز یا کنترل انحرافات اجتماعی ایفا نماید لذا با توجه به نقش پر اهمیت خانواده در تامین امنیت و ثبات ملی در جامعه همواره دشمنان داخلی برای اجرای نقشه های شوم خود کانون خانواده را مورد هدف قرار می دهند.

کد خبر 1728055

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =