مشکل اصلی اشتغال فرهنگ غلط پشت میز نشینی در جامعه است

کرمان - خبرگزاری مهر: رئیس اداره سنجش و ارزشیابی آموزش و پرورش کرمان مشکل اصلی اشتغال را فرهنگ غلط پشت میز نشینی در جامعه دانست و از رسانه ها خواست در این زمینه فرهنگ سازی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جهانگیری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران به اهمیت کار رسانه در حل مشکل بیکاری در جامعه پرداخت.

وی گفت: تولید شغل، فرهنگ سازی و ایجاد مهارت از ارکان مهم حل مشکل بیکاری است که رسانه ها نقش مهمی در اصلاح فرهنگ جامعه در بحث شغل در جامعه دارند.

جهانگیری ادامه داد: امروز در جامعه ما مشکلی در زمینه ایجاد شغل وجود ندارد و بسیاری از اتباع کشورهای بیگانه نیز در کشور ما شغل دارند که این خود گواهی بر این مطلب است که ما در زمینه تولید موقعیت های شغلی مشکل نداریم.

وی آموزش های فنی و حرفه ای را حرکتی در جهت ایجاد مهارت در جامعه دانست و اظهار داشت: با گسترش مراکز فنی و حرفه ای امروز دیگر مشکلی در زمینه مهارت آموزی در جامعه  وجود ندارد.

رئیس اداره سنجش و ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، مشکل اصلی در بحث اشتغال را فرهنگ سازی در این زمینه دانست و گفت: متاسفانه امروز جوانان ما به دنبال میزهای ریاست و پشت میز نشینی هستند.

وی همچنین با اشاره به هزینه های بالای آموزش های فنی و حرفه ای اظهارداشت: امروز برای آموزش هر کارآموز در مدت 18 ماه شش میلیون تومان هزینه می شود.

کد خبر 1728073

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =