امنیت در ابعاد مختلف با مشارکت و تعامل محقق می شود

سمنان-خبرگزاری مهر: معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه امنیت در ابعاد مختلف از جمله ایجاد، حفظ و ارتقای آن از مقوله های مهم و کار ویژه هر نظام به شمار می آید، گفت: این موضوع در صورت وجود مشارکت و تعامل بین تمام مجموعه های یک نظام محقق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمود تشکری ظهر پنجشنبه در دیدار با استاندار و مسئولان انتظامی استان سمنان در محل فرماندهی انتظامی این استان با تاکید بر اینکه تولید امنیت را باید به سایر بخش های جامعه توسعه دهیم، اظهار داشت: بسترهای امنیت را باید در خارج از ناجا دنبال کرد چرا که اگر سازمان های دیگر هر کدام دچار کج کارکردی شوند، مسائل سرریز شده و درنهایت وارد سبد نیروی انتظامی می شود.

وی امنیت را موضوعی فرابخشی و چند بعدی خواند و از همراهی دیگر دستگاه ها در تولید و تامین امنیت استقبال کرد و گفت: همکاری، مشارکت و تعامل دستگاه ها و سازمان های مختلف مرتبط با امنیت جامعه ضروری است.

تشکری ضمن تاکید بر اینکه بخش های دیگر جامعه نیز باید در حوزه تولید امنیت پاسخگو باشند، اظهار داشت: گرچه این پاسخگویی در حال حاضر نیز وجود دارد اما باید دایره تولید امنیت وسیع شود و دیگر سازمان ها مانند آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی را وارد این حوزه کنیم.

معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به اینکه در حال حاضر پیچیدگی و تنوع جرایم ایجاب می کند که نیروی انتظامی در درون خود فضایی تعاملی ایجاد کند، تصریح کرد: البته در این زمینه، باید از دیگر دستگاه ها نیز در زمینه تولید امنیت مطالبه شود.

وی به دو رویکرد موجود در نیروی انتظامی مبنی بر پیش رویدادی یا پیشگیری و پس رویدادی یا مقابله ای اشاره و تصریح کرد: به هر میزان، نگاه ما پیشگیرانه و پیش رویدادی باشد، می توانیم ریشه های جرم را کشف کرده و به دنبال مسئول سازی از بین سازمان ها باشیم. 

سردار تشکری ادامه داد: ایجاد فضای تعاملی در حوزه تولید امنیت و توسعه نگاه پیشگیری در بخش های مختلف، افزایش مشارکت پذیری را به همراه خواهد داشت، در نتیجه پلیس می تواند این فضای تعاملی را مدیریت کند.

معاون هماهنگ کننده ناجا، استان سمنان را از استانهای خوب و امن کشور خواند و افزود: بافت مذهبی مردم در این استان و انسجام مدیران و مسئولان، امنیت مطلوبی را در این استان ایجاد کرده است.

وی در این نشست از مسئولان و نهادهای استان سمنان در تعامل مناسب با پلیس برای تامین امنیت قدردانی کرد و افزود: معمولاً مطالبه مردم از پلیس است و در این زمینه از دیگر سازمان ها مطالبه صورت نمی گیرد.

برخی تکروی ها به کشور آسیب زده است

استاندار سمنان نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش ناجا در تامین امنیت، فرماندهان و مسئولان انتظامی این استان را افرادی مودب و فرهنگی خواند.

عباس رهی افزود: هنر کارکنان انتظامی استان سمنان در این است که با رعایت آداب و اخلاق اسلامی در اجرای ماموریت ها جدی هستند.

وی بر تعامل تنگاتنگ بین پلیس و دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: خلاء های موجود باید شناسایی و برطرف شود.

رهی، پیروی از رهبری را تنها راه بی اثر کردن توطئه های مختلف دشمن عنوان و تصریح کرد: برخی تکروی ها به کشور آسیب زده است و امروز که جهانیان برای ایران نقش مهمی قائل هستند، باید از تک روی و تکبرهای شخصی در داخل کشور خودداری شود.

در این نشست جمعی از مسئولان ناجا، معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان و جمعی از مدیران و مسئولان این استان حضور داشتند.

کد خبر 1733924

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =