تدابیر بخش‌های دولتی باید سبب کاهش موانع تولید در استان‌ها شود

اصفهان - خبرگزاری مهر: نایب رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: در شرایط فعلی بخش‌های تولید در سراسر کشور با موانع بسیاری مواجه هستند و سیاست‌ها و تدابیر بخش‌های دولتی باید سبب کاهش مونع تولید در استان‌ها شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود اسلامیان ظهر پنج شنبه در نشست مشترک مسئولان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور با بیان اینکه دولت و بخش خصوصی باید با تعامل با یکدیگر و پذیرش واقعیت‌های موجود در زمینه اقتصادی نسبت به خروج کشور از بحران‌های فعلی اقدام کنند، اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته مشکلات اقتصادی موجود در کشور به تعارفات گذشته است.

وی با اشاره به اینکه تمام مجموعه‌های فعال در سطح کشور هنوز وجود این مشکلات و چالش‌ها را نپذیرفته‌اند، ادامه داد: قرار گرفتن ایران در یک نقطه اوج از خواسته‌های تمام ملت ایران به شمار می‌رود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان با تاکید بر اینکه هدف تحریم‌های موجود در کشور مشخص بوده و فلج شدن اقتصاد ایران از ابتدا مورد هدف تحریم‌های دشمنان بوده است، بیان داشت: همچنین دشمن با تحریم‌های خود به دنبال ایجاد سد در مقابل فعالیت‌های تولیدی در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ تورم، توسعه بیکاری و به دنبال آن نیز افزایش آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور از مهم‌ترین اهداف دشمن در راستای اعمال تحریم‌های خود بر ملت ایران است، اضافه کرد: بخش خصوصی از دشمنان هیچ انتظاری ندارند و در شرایط فعلی بخش‌های تولید در سراسر کشور با موانع بسیاری مواجه هستند و سیاست‌ها و تدابیر بخش‌های دولتی باید سبب کاهش مونع تولید در استان‌ها شود.

اسلامیان با اشاره به اینکه اما تمام مسئولان و متولیان اجرایی داخل کشور باید تمام فشار‌های موجود در سطح جامعه را با استفاده از تدابیر اصولی و منطقی کاهش بدهند، تصریح کرد: عناصر اقتصادی موجود در سطح کشور مشخص است و در حال حاضر در استان‌ها یک برش منطقه‌ای برای برخورد عادلانه و متناسب وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مضاعف شدن فشار‌ها بر  بخش تولید توسط برخی از دستگاه‌های اجرایی با تحریم‌های دشمنان تفاوتی ندارد، افزود: پذیرش واقعیت‌های موجود در سطح کشور برای ساماندهی وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه امری مهم و ضروری تلقی می‌شود.

کد خبر 1738925

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =