اعطای نشان بنیاد علمی یلدا به وزیر بهداشت/ تقدیر از 4 دانشمند جوان

جشنواره سومین کنگره دستاوردهای پژوهش در پزشکی از پزشکی ملکولی تا بالینی برگزار شد و 12 استاد برجسته، 4 دانشمند جوان و یک پزشک هنرمند مورد تقدیر قرار گرفتند و نشان بنیاد علمی دکتر یلدا به وزیر بهداشت اعطا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تقدیر از منتخبین سومین کنگره دستاوردهای پژوهش در پزشکی با حضور دکتر دستجردی وزیر بهداشت، دکتر لاریجانی رئیس دانشگاه، flieschlader وزیر مختار سفارت آلمان و جمعی از اساتید در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این مراسم از 18 منتخب در 6 رده مختلف (استادان برجسته، نوآوری، دانشمندان جوان، فرهنگ و هنر، مسئولیت اجتماعی در پزشکی و بالاترین نشان علمی آکادمی) تقدیر شد.

سپس دکتر شمس شریعت، رئیس موزه تاریخ پزشکی دانشگاه، به بیان تاریخچه ای از تاسیس مدرسه طب در ایران پرداخت و گفت: نخستین مدرسه پزشکی در دارالفنون توسط امیرکبیر روز یکشنبه 5 ربیع الاول 1268 هجری قمری افتتاح شد و در معماری و طراحی ساختمان آن از مهندسین ایرانی (میرزا رضا خان تبریزی و محمد تقی معمار) استفاده شد.

وی با بیان اینکه آموزش نوین پزشکی تا سال 1303 در دارالفنون بود، یادآور شد: در شروع دارالفنون، دانشجویان پس از خواندن درسهای علم تشریح، علم معرفت ادویه، اسباب و علامات معالجه و قبولی در امتحانات به بالین بیمار رفته و این مدرسه تا سال 1298 توسط تنها یک معلم (مسیو پولاک نمساوی) اداره می شد.

در ادامه دکتر رنجبر، رئیس بنیاد علمی پروفسور یلدا با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم گفت: به منظور قدردانی از تلاش و کوشش استادان برجسته و دانشمندان جوان، جوایز بین المللی علمی این بنیاد در رده های مختلف به برگزیدگان اعطا خواهد شد. در این دوره تلاش شد تا افرادی که دارای توانایی های علمی بوده و استانداردهای بین المللی را حفظ کرده اند و همچنین جوهره پزشکی را که در آن اخلاق و عشق به درمان است در طول سالیان به خوبی نشان داده اند، انتخاب و نشان علمی به آنها اهدا شود.

در این مراسم به دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت مدال افتخار بالاترین نشان علمی اهدا شد.

مدال افتخار به دکتر فرحناک اسدی، دکتر احمدرضا دهپور، دکتر محمدباقر اسلامی، دکتر مسعود کیمیاگر، دکتر آرمن کچاریان، دکتر شکوه محامدی، دکتر غلامرضا پورمند و دکتر مرضیه وحید دستجردی اهدا شد.

مدال استاد برجسته به دکتر محبوبه حاج عبدالباقی، دکتر طلعت مختاری آزاد و دکتر سید محمد توانگر اعطا شد.

مدال مسئولیت اجتماعی در پزشکی به دکتر محمود کریم از آلمان و مدال نوآوری به دکتر محمود دانایی از آلمان اهدا شد.

همچنین مدال دانشمندان جوان به دکتر ندا علی جانی، دکتر کتایون بیداد، دکتر بهروز گل چای و دکتر محمود سجادی جزی و مدال فرهنگ و هنر به دکتر محمد اصفهانی اعطا شد.

کد خبر 1749165

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =