کمبود شدید منابع مالی مهم ترین مشکل مترو تبریز

تبریز-خبرگزاری مهر :مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز گفت: کمبود شدید منابع مالی عملیات احداث مترو تبریز را با مشکل مواجه کرده است.

جواد انصاری  به خبرنگار مهر گفت:در حال حاضر در بخشهای مختلف پیمانکاران مشغول به کار هستند لکن به لحاظ کمبود شدید منابع مالی، عملیات اجرایی، کُند شده است.

وی در همین راستا ابراز داشت:با شرایط فعلی مطالبات پیمانکاران رفته رفته بیشتر  شده و وقتی پاسخی قانع کننده به مطالبات پیمانکاران داده نشود توان اجرایی آنها هم کم تر می شود.

 انصاری در ادامه سخنان خود گفت: واگنها در حال حاضر در کارخانه سازنده در حال تولید انبوه هستند و طبق آخرین توافقات در اواخر بهمن ماه سال جاری در بندر شانگهای کشتی حامل واگن ها به ایران تحویل داده می شود.
 
انصاری اظهار داشت:در مرحله اول چهار رام قطار معادل بیست دستگاه واگن، تحویل قطار شهری تبریز می شود ولی در مجموع 36 رام قطار معادل 180 دستگاه واگن سهم قطار شهری تبریز است.
 
وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید مجدد بر کمبود شدید منابع مالی ابراز داشت:در اوایل این طرح , اعتبارات پیش بینی شده برای قطار شهری تبریز بسیار خوب بود ولی متاسفانه با تخصیصی کمتر از مبلغ وعده داده شده، رفته رفته عملیات اجرایی بخش های مختلف این طرح به سمت تعطیلی کشیده می شود.
 
 انصاری ابراز داشت: اختیارات مربوط به اقدامات دوره بهره برداری به خود سازمان قطار شهری تبریز داده نشده است و لذا پیش بینی می کنیم که ناهماهنگی هایی در طول بهره برداری از مترو به وجود بیاید.
 
وی همچنین در خصوص فرهنگ سازی استفاده از مترو گفت:  اگر اختیارات و مدیریت دوره بهره برداری به خود سازمان قطار شهری محول شود برنامه های مدون شده  خوبی در راستای نهادینه کرن فرهنگ صحیح استفاده از وسایل نقلیه به خصوص مترو داریم. 
کد خبر 1750121

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =