اعزام 13 اکیپ پزشکی و آموزشی به مناطق محروم خراسان شمالی

بجنورد - خبرگزاری مهر: اعزام 13 اکیپ پزشکی و آموزشی به مناطق محروم خراسان شمالی، افتتاح پروژه شبکه برق رسانی به روستای استاد شهرستان فاروج و ... از مهمترین عناوین اخبار امروز این استان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی، از اعزام 13 اکیپ پزشکی و آموزشی به مناطق محروم استان در هفته بسیج خبر داد.

مهدی عاطفی گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، 13 اکیپ پزشکی و آموزشی به مناطق محروم استان اعزام شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد 4 تیم پزشکی جهت خدمات درمانی به مناطق محروم شهرستان بجنورد اعزام شدند، افزود: این اکیپ های پزشکی به روستاهای جمه، کلاته سهراب، کلاته چنار و قزل خان اعزام شده است.

عاطفی با بیان اینکه 9 تیم دیگر نیز به روستاهای نیازمند شهرستان اسفراین اعزام شدند اظهارداشت: هر یک از اکیپ های پزشکی متشکل از پزشک، پرستار، دارویار، آموزشیار و راننده است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی افزود: این تیم های پزشکی با هدف درمان و ویزیت رایگان بیماران نیازمند و آموزش بهداشتی اعزام شدند.

افتتاح پروژه شبکه برق رسانی به روستای استاد شهرستان فاروج
 
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: پروژه شبکه برق رسانی به روستای استاد شهرستان فاروج توسط گروه جهادی پایگاه مقاومت بسیج شهیدان ایزدی اداره برق فاروج افتتاح و به بهره برداری رسید.
 
دانیال نقویان افزود: این پروژه با اعتبار 250 میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت برق تأمین و هزینه عملیات و اجرا توسط پرسنل و پیمانکاران با هزینه بیش از 25 میلیون ریال به صورت داوطلبانه صورت گرفته است.
 
اختصاص بیش از چهارصد و پنجاه میلیون ریال به کارفرمایان توسط بهزیستی خراسان شمالی
 
معاون مشارکت های مردمی،اشتغال و موسسات خیریه بهزیستی استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 466میلیون و 660هزار ریال سهم بهزیستی استان به کارفرمایان پرداخت شده است.
 
احمد فخراییان افزود: از ابتدای سال تاکنون 233میلیون و 330هزار ریال سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی در حوزه توانبخشی و 233میلیون و330هزار ریال سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی در حوزه اجتماعی توسط بهزیستی به واجدان شرایط پرداخت شده است.
 
فخراییان با اشاره به پرداخت 66میلیون و 660هزار ریال تحت عنوان جبران عدم کارایی به کارفرمایان افزود: این اعتبار به کارفرمایانی پرداخت شده است که معلولین تحت اشتغال آنان توانایی کمتری برای کار کردن دارند.
 
این مقام مسئول درخصوص مشاغل خانگی گفت: از ابتدای سال تاکنون 100 پرونده دارای مجوز آماده معرفی به بانک،500 پرونده در نوبت دریافت مجوز و50 پرونده نیز در کمسیون پذیرش طرح، بررسی و به بانک عامل معرفی شده اند.
کد خبر 1752092

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha