محمد دحلان يكي از وزراء فلسطيني كه بر عقب نشيني نيروهاي اسرائيلي از نوار غزه نظارت مي كند اعلام كرد كه غزه فروشي نيست و بايد شهرك نشينان يهودي آن را تخليه كنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري رويترز، دحلان كه پيرامون تخليه غزه با اسرائيل همكاري مي كند در هشداري به نهادهاي بين المللي و خريداران احتمالي اعلام كرد كه بعد از عقب نشيني اسرائيل از اين نوار در تابستان، تقريباً كل اين منطقه در اختيار دولت خود گردان قرار خواهد گرفت .

دحلان با اشاره به هرگونه فروش زمين يا امكانات زير بنائي به خبرنگاران گفت:املاك داخل شهركهائي كه قرار است تخليه شود متعلق به مردم فلسطين است و من به خاطر اينكه فروش آنها اقدامي اشتباه و غلط خواهد بود نسبت به فروش آن هشدار مي دهم.

وي گفت :"ما اقدام به فروش نخواهيم كرد و اجازه نداريم هيچكدام از اين امكانات زير بنائي را به گروههاي محلي يا بين المللي بفروشيم".

دحلان گفت: در حدود پنج درصد از زمين هاي شهركها بطور خصوصي نگهداري خواهد شد و ممكن است اين زمين ها به كساني كه بتوانند مالكيت آن را ثابت كنند داده شود.

دحلان كه روز پنجشنبه با شائول موفاز وزير جنگ رژيم صهيونيستي ديدار كرده است مي گويد: ما از اسرائيلي ها اطلاعاتي را  مبني بر زمانبندي خروج آنها و همچنين امكاناتي را كه آنها بلحاظ زير بنائي به جا خواهند گذاشت و همچنين ساير اطلاعات مربوط به وضعيت غزه، مرزها، فرودگاه  و بندر مي خواهيم.

شايان ذكراست كه اين هشدارازآن جهت قابل توجه بيش ازحد مي باشد كه در گذشته رژيم صهيونيستي با بجاي گذاردن امكانات وابنيه خود در نوار غزه درخواست نمود تا اين بناها به افراد يا سازمان ملل فروخته شود تا از اين ناحيه درآمدي كسب نموده ويا از حيث مسائل حقوقي امتيازي را بدست آورده باشد كه اين هشدار از سوي فلسطيني ها دليل اساسي در اين راستا است تا بار ديگر اين رژين با فرصت طلبي از فضاي موجود در صدد امتياز گيري ديگري بر نيايد.

 

کد خبر 175274

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =