پیشی گرفتن تولد دختران از پسران در ملایر

ملایر - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی ـ اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر گفت: بر اساس سرشماری سال گذشته، در نقاط شهری ملایر نسبت جنسی افزایش یافته و تعداد متولدین دختر بیش از پسران بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرسول حسینی صبح چهارشنبه در کارگروه زنان و خانواده شهرستان ملایر با اشاره به اضافه شدن 9 هزار و 986 خانوار و دو هزار و 301 نفر با جنسیت زن به جمعیت ملایر در سرشماری سال گذشته، افزود: این درحالیست که دو هزار و 215 نفر از جمعیت کاهش یافته که 349 نفر از این تعداد زن و مابقی مرد بوده اند.

حسینی جمعیت شهرستان ملایر را 278 هزار و 982 نفر اعلام و اظهار کرد: 142 هزار و 800 نفر از این تعداد مرد و 145 هزار و 182 نفر زن هستند.

وی از فعالیت 117 نفر بهورز و 440 رابط بهداشت زن در شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون 27 هزار و 92 دانش آموز دختر در مدارس ملایر، سامن و جوکار مشغول به تحصیل هستند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر ادامه داد: شهرستان ملایر دارای دو هزار و 205 معلم زن و سه هزار و 516 کارمند زن است.

وی با اشاره به مشکلات و معضلات موجود برای زنان جامعه در دنیای امروز افزود: حضور بانوان در مشاغلی که در شان و جایگاه آنان نیست موجب استفاده ابزاری از وجود این قشر می شود.

حسینی با بیان اینکه استفاده از ماهواره به نوعی وسیله برای بروز مشکل در خانواده ها تبدیل شده، یادآور شد: باید پیش از انجام هرکاری علت مشکلات را بررسی کرد و به یاد داشت که حل معضلات اجتماعی کاری پیچیده و سخت است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه ملایر اظهار کرد: کارگروه زنان و خانواده شهرستان باید در ارائه راهکارهای مناسب پیشقدم بوده و این راهکارها در جامعه و به ویژه در میان دانش آموزان و دانشجویان کاربردی شود.

کد خبر 1753368

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =