شركت هاي ايران توانايي ساخت تجهيزات داخلي صنعت نفت را در كشور دارند اما در مديريت طرحها به دليل عمل نكردن بر اساس قوانين ومقررات و زمان بندي هاي تعيين شده درقرارداد با مشكل مواجه هستند.

رييس بررسيهاي فني واقتصادي پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو باخبرنگار اقتصادي مهر با بيان اين مطلب گفت: 
پيمانكاران داخلي ايران در اجراي پروَژه ها نمي توانند همگام با شركت هاي خارجي حركت كنند كه از دلايل مهم آن نبود بسترهاي مناسب و اعمال نشدن مديريت صحيح است .
دكتر رضا بهرايي يكتا تصويب قوانين و مقررات لازم ، تك نرخي شدن ارز، حل مشكلات مالياتي و تعرفه هاي وارداتي و صادراتي را از مهمترين محورها براي فراهم كردن اين بستر دانست.
وي افزود : هم اكنون  شركت هاي خدمات مهندسي و ادوات از بيشترين نقش  در طرح هاي نفتي بزرگ همچون پارس جنوبي برخوردار هستند اين درحاليست كه با بسترسازي مناسب مي توان زمينه ورود شركت هاي با فعاليت موازي را نيز براي اين طرح ها ايجاد كرد .
بهرايي يكتا با اشاره به قانون استفاده از حداكثر توان داخلي درطرحها گفت: تصويب اين قانون كافي نيست بلكه بايد موقعيت حضور شركت ها فراهم شود .
وي ورود شركت هاي فعال د رزمينه صنعت نفت را ازمهمترين برنامه ها دانست و افزود : درحال حاضر سرمايه ها از بخش ساختمان و خودرو به سوي بورس هدايت شده اند به طوري كه ارزش سهام در بورس تهران به دليل موازي نبودن عرضه و تقاضا با افزايش حبابي مواجه شد در حاليكه با توسعه شركت هاي نفتي و پيوستن به بورس تهران مي توان اين سرمايه هاي سرگردان را به سوي خريد سهام اين شركتها سوق داد .

کد خبر 17535

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha