ظرفيت بهشت زهرا براي 15 سال  آينده افزايش مي يابد

مدير عامل سازمان بهشت زهرا با اعلام اين نكته كه در شرايط فعلي اين گورستان براي 3 تا 5 سال آينده ظرفيت پذيرش دارد ، افزود: در صورت رفع موانع و مشكلات قانوني مرتبط با خريداري و تملك زمين هاي اطراف، ظرفيت بهشت زهرا تا 15 سال قابل افزايش است.

رضائيان در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر بابيان اين مطلب اظهار داشت: به طور طبيعي روزانه 130 تا 150 متوفي براي كفن و دفن وارد اين گورستان مي  شود  و با توجه به اين حجم از پذيرش ، ميزان قبور موجود اين گورستان براي 3 تا 5 سال آينده نيز پذيرش خواهد داشت.

وي اضافه كرد: به منظور گسترش حجم اين گورستان با توجه به جمعيت استان و تعداد متوفيات روزانه زمين هايي در اطراف و متصل به بهشت زهرا شناسايي و خريداري شده است كه البته در بخشي از زمين هاي خريداري شده مشكلاتي جهت تملك وجود دارد.

مدير عامل سازمان بهشت زهرا همچنين در خصوص نحوه پيش خريد قبرها و سواستفاده هاي احتمالي دلالان در اين زمينه گفت: در حال حاضر به دليل محدوديت زمين ،  پيش فروش قبور در حد محدود و فقط به اسم خود شخص صورت مي گيرد وبه جزبستگان درجه يك حق انتقال و واگذاري سند به غير را ندارند.

وي اذعان داشت: در گذشته بخاطر نبود سيستم نظارتي دقيق بر روي گورستا نهاي اطراف و داخل شهر تهران به شكل محدود شاهد خريد و فروش قبور توسط دلالان و واسطه گران بوديم اما از زماني كه گورستان هاي مذكور به سازمان بهشت زهرا واگذار شد ديگر شاهد اينگونه مسائل نيستيم.

رضائيان در خاتمه افزود: يكسري از قبر هاي عمومي يك طبقه موجود در بهشت زهرا به انتخاب خود شهروندان و به صورت رايگان در اختيارافراد متقاضي قرار مي گيرد اما براي برخي از قبر هاي دوطبقه شهروندان تهراني بايد مبلغ 120 هزار تومان پرداخت كنند. 

کد خبر 17591

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha