دستور وزير كشور، غير قانوني است

نماينده مردم بابلسر در مجلس شوراي اسلامي دستور وزير كشور به استانداران را مبني بر جلوگيري از فعاليت دفاتر شوراي نگهبان، غير قانوني خواند

مقداد نجف نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اين دستور علاوه بر اين كه موجب تنش در جامعه شده، نگراني از عزم مقامات دولتي در تغيير سرنوشت انتخابات را به اذهان متبادر مي كند.
وي اين دستور را علامت بي تعهدي يا جهل  برخي مسوولان اجرايي به قانون اساسي دانست و اظهار داشت: وزارت كشور ابتدا يك تعريف از جايگاه و ماموريت انتخاباتي خود بر اساس قانون اساسي ارائه كند، سپس به جنگ نهادي برود كه طبق اصول صريح قانون اساسي وظيفه دارد از تخلفات مجريان انتخابات جلوگيري كند.
نجف نژاد با يادآوري «تخلفات انتخاباتي مجلس ششم» تاكيد كرد: اگر قرار باشد وزير كشور به جاي توضيح دادن در باره مسائل مشكوك حوزه مديريتي خود، دست و پاي ناظران قانوني انتخابات را هم ببندد و آنها را با زبان تهديد مورد خطاب قرار دهد، فكر مي كنم بالاخره ناگزير به تشكيل كميسيون ملي انتخابات و مقابله با دست اندازي مجريان انتخابات بر آراي مردم شويم. زيرا اگر مجريان خود نخواهند انتخابات سالم و صالحي برگزار شود و نظارت بر عملكرد غير قانوني شان را هم برنتابند، بالاخره يك مجموعه اي بايد از آراي مردم حفاظت كند.

کد خبر 17601

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha