"بولينگ براي كلمباين" با مجموعه برنامه «سينما يك» به تلويزيون مي آيد

مجموعه برنامه «سينما يك» كه به مباحث مربوط به سينماي ايران و جهان مي پردازد، مهر ماه امسال از شبكه يك سيما پخش خواهد شد.

تهيه كننده و كارگردان مجموعه برنامه « سينما يك» در گفت و گو با خبرنگار هنري "مهر" ضمن بيان اين مطلب گفت:  اين برنامه در قالب 26 قسمت 160 دقيقه اي ارايه خواهد شد و تاكنون چند قسمت از آن آماده ارايه شده است كه از مهر ماه امسال ضمن پخش مجموعه، همزمان ضبط ديگر قسمت ها نيز انجام مي شود.
محمد حميدي مقدم در ادامه به ويژگي هاي خاص اين اثر اشاره كرد و گفت:  من پيش از اين سري اول « سينما 4» را تهيه و توليد كرده بودم كه به همين خاطر تجربه خوبي از اجراي اين گونه برنامه ها به دست آورده ام. اما اين مجموعه با آنكه همان حال و هوا را دارد، به اين جهت كه براي مخاطبين عام پخش مي شود،  خصوصيات ويژه اي را مي طلبد كه لازم است در برنامه لحاظ شود تا مورد توجه مخاطب قرار بگيرد.
وي افزود:  در اين برنامه،  سعي كرده ايم ضمن آنكه فيلم و كارگردان اثر به خوبي معرفي مي شوند،  راه ورودي براي كشف زير ساخت هاي فيلم و امكاني در جهت شناسايي جنبه هاي مختصر اثر ايجاد كنيم تا از طريق آن مخاطب عام بتواند فهم بهتري از فيلم داشته باشد. از طرف ديگر،  تلاش شده مخاطب خاص هم بهره و حظ لازم را از مباحثي كه در فيلم مطرح مي شود، ببرد.
حميدي مقدم با اشاره به بخش هاي مختلف اين مجموعه تلويزيوني گفت:  در اين برنامه،  ما هم به فيلم هاي برجسته خارجي توجه كرده ايم و هم به بحث و بررسي آثار ايراني خواهيم پرداخت. از ديگر بخش هاي برنامه گفت و گو با منتقدان و نويسندگان سينمايي و فيلمسازان ايراني و ارايه مطالبي است كه به شناخت هرچه بيشتر فيلم منجر مي شود.
وي به چگونگي ارايه آثار در مجموعه تلويزيوني « سينما يك»  اشاره كرد و يادآور شد:  در ميان آثار ايراني به فيلم هايي توجه  كرده ايم كه در زمان اكران هم مورد استقبال مخاطبين قرار داشته است و هم در مجامع و رويدادهاي بين المللي حضور قابل توجهي يافته باشد كه از آن جمله مي توانم به فيلم هاي" ماديان"، "بودن و نبودن" و "زير نور ماه" اشاره كنم.
اين كارگردان توضيح داد: در ميان آثار خارجي هم سعي شده ظرافت، زيبايي شناسي، فرم و محتوا به گونه اي در كنار هم قرار بگيرد كه هم به بيننده لذت برساند و هم با انديشه او ارتباط قابل قبولي برقرار كند. به نام پدر، هنري پنجم، ترومن شو، قهرمان نازنين و بولينگ براي كلمباين از جمله اين آثار هستند. آثار بخش خارجي از ميان فيلم هاي ساخته شده در دهه 80 و 90 ميلادي انتخاب شده اند.

کد خبر 17606

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha