آمار قبولی‌های دانشگاه خواجه‌نصیر در دکتری/ رتبه خواجه نصیر در برق و مکانیک

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اعلام کرد: براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور 12 درصد قبولی کنکور دکتری درسال 91 از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی بوده است.

دکتر مجید قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: براساس آماری که رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از قبولی‌های کنکورسراسری مقطع دکتری در سال 91 اعلام کرده است 12 درصد قبولی ها مربوط به دانشگاه خواجه نصیر بود.

وی ادامه داد: یعنی 12 درصد پذیرفته شدگان، مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی دریافت کرده بودند، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی توانست در مقطع دکتری در سال 91 رتبه ششم را به خود اختصاص داده و در سال 90 هم رتبه هفتم را کسب کند.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی یادآورشد: در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل محدودیت فیزیکی و عدم توسعه گروه‌های آموزشی و دانشکده‌ها، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نتوانست رتبه بالایی را کسب کند و رتبه هفتم را کسب کرد.

وی افزود: وقتی آمار قبولی های کارشناسی ارشد در سال 90 و 91 را بررسی می کنیم مشخص می شود که در سال 90 آمار قبولی در فنی مهندسی 25 درصد و در سال 91 ، 32 درصد بوده است که نشان از افزایش درصد قبولی‌ها دارد اما چون تعداد دانشکده ها و گروه های آموزشی توسعه نیافته رتبه ما در این مقطع تغییری نکرده و رتبه هفتم را کسب کرده ایم. 
 
رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به جایگاه دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر بین دانشگاه‌های دیگر و رتبه های دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: در مقطع کارشناسی چون سیاست وزارت علوم ثابت نگه داشتن تعداد دانشجویان کارشناسی در دانشگاه‌های برتر و مادر است در سطح دانشگاه‌های دوم و سوم کشور هستیم که اگر این مساله در کارشناسی ارشد هم رخ دهد جز 4 و 5 دانشگاه اول کشور خواهیم بود.
 
وی ادامه داد: رتبه دانشگاه خواجه نصیر در رشته برق و مکانیک در کشور ششم و در برخی گروه‌ها جزء سه دانشگاه اول است به عنوان مثال در رشته مدیریت اول هستیم که اگر تعداد دانشجویان ما در برق و مکانیک هم افزایش می یافت، این رتبه ها تغییر می کرد.
کد خبر 1761592

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =