نشاط اجتماعی و ارتقا امنیت از مهمترین عوامل موفقیت در هر جامعه است

ایلام - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقای امنیت از مهمترین عوامل موفقیت درهر جامعه است که باعث توسعه و پیشرفت آن می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن بهرام نیا در جلسه شورای اداری شهرستان ایوان اظهار داشت: تعامل ایجاد شده با ریش سفیدان ،معتمدین،بزرگان و مسئولین شهرستانها می تواند به توسعه شهرستان کمک کنند.

وی افزود: با مشارکت مردم و توجه مسئولان به پروژه ها ی عمرانی ،اقتصادی و فرهنگی بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع می شود.

وی تاکید کرد: توسعه پایدار در گرو امنیت پایدار است و امنیت هنگامی پدید می‌آید که یک جامعه از نیروی نظامی مستحکم و مقتدر برخوردار باشد. تا در سایه‌ی آرامش و امنیت بتوان به بسیاری از اهداف از پیش تعیین شده رسید.

این مسئول اضافه کرد: جامعه‌ای که از آشوب درونی و ناامنی رنج ببرد نیروهای بیگانه در قسمت‌های مختلف آن در پی به اجرا گذاشتن اهداف خود هستند، به هیچ وجه نمی‌توان در چنین جامعه ای دم از توسعه و رشد اقتصادی زد، زیرا ناامنی همانند سم در ریشه‌های اقتصاد فرورفته و درخت توسعه را از درون خشک می‌کند.

کارگاه هایی که با اراده زنان توانمند دایر می گردد موجب دلگرمی است

استاندار ایلام در بازدید از کارگاه فرش و گلیم یک زن دیپلمه در ایوان گفت: کارگاه های کوچکی که با تلاش چنین زنان بزرگ با اراده هایی والا فعال می شود موجب دلگرمی است و اشتیاق کار و تلاش بیشتر را در ایلام به بنده می دهد.

محمود عباس زاده در این کارگاه که با تسهیلات صندوق مهر امام رضا به مبلغ 600 میلیون ریال ایجاد شده را مایه افتخار دانست و گفت: این زن با اراده که با 50 سال سن و مدرک دیپلم توانسته است با ایجاد چنین کارگاهی 33 نفر را به طور مستقیم و 260 نفر را با ارائه ی آموزش های لازم در منازل مشغول به کار کند ، باید الگوی جامعه ما قرار گیرد.

کمبود اعتبار نباید روند اجرای طرحهای عمرانی را متوقف کند

استاندار ایلام در جلسه بررسی طرح های مهر ماندگار در استان گفت: کمبود اعتبار به هیچ وجه نباید روند اجرا و تکمیل طرح های عمرانی استان را با مشکل مواجه و متوقف کند

 محمود عباس زاده در نشست پیگیری طرح های مهر ماندگار استان ایلام که با حضور معاونین استاندار ، مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط و پیمانکاران پروژه های مهر ماندگار برگزار شد با بیان این مطلب اظهار کرد: فشارهای اقتصادی، سیاسی آمریکا و غرب علیه ایران اسلامی و مانع تراشی های استکبار به منظور کوتاه آمدن نظام از اهداف و آرمان های والای آن اجرا می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود، فشارهای اقتصادی و سیاسی نظام سلطه تا زمان انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ادامه داشته باشد که با وحدت مردم و کارگزاران نظام اسلامی، ملت ایران با اقتدار این شرایط را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

استاندار ایلام همچنین به روند اجرایی طرح های مهر ماندگار اشاره و بیان کرد: با توجه به جمعیت کم استان، تعداد طرح ها و ابعاد آنها بهره برداری کامل این طرح ها با نزدیک به یک هزار و 600 میلیارد اعتبار ریال قابل انجام است.

این مسئول در خصوص نحوه مدیریت پروژه های عمرانی ادامه داد: سه مدل برای مدیریت پروژه های عمرانی وجود دارد و در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که منابع مالی از پروژه ها کمتر است و هنر مدیریت و کارآمدی مدیر در این شرایط مشخص می شود.

عباس زاده بیان داشت: رمز یک مدیرخوب در این است که در موقع کمبود منابع با ایجاد فشار به سازمان مرکز اعتبار مورد نیاز خود را فراهم کند.

کد خبر 1762038

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =