ادامه تظاهرات مخالفان مرسی/ نشست غیرعلنی جبهه نجات ملی

ادامه تظاهرات مخالفان برگزاری همه پرسی قانون اساسی مصر در روز پانزدهم دسامبر و نشست غیرعلنی جبهه نجات ملی از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع ، دهها نفر از دانشجویان دانشگاه عین شمس با تجمع در برابر مسجد النور آماده حرکت به سوی کاخ ریاست جمهوری در مخالفت با برگزاری همه پرسی قانون اساسی در روز پانزدهم دسامبر جاری شدند.

تظاهرات کنندگان شعار می دادند: دیکتاتوری باید ساقط شود، حکومت اخوان المسلمین باید ساقط گردد.

از سوی دیگر پایگاه الیوم السابع گزارش داد: اعضای جبهه نجات ملی مصر هم اکنون در حال برگزاری نشست سری درباره چگونگی برخورد با بیانیه قانون اساسی جدید هستند.

حمدین صباحی یکی از اعضای جبهه نجات ملی مصر گفت: ملت منتظر موضع قوی ماست و آنها هرگز نمی پذیرند که کسی آنها را بازیچه قرار دهد.

خبر دیگر اینکه صدها نفر از تظاهرات کنندگان از میدان الساعه در شهر النصر به سوی کاخ ریاست جمهوری برای مقابله با تصمیمات محمد مرسی و بیانیه قانون اساسی جدید آن در حرکت هستند.

از سوی دیگر منابع خبری مصری از تقویت نیروهای گارد ریاست جمهوری در اطراف کاخ برای ممانعت از عبور تظاهرات کنندگان از موانع ایجاد شده خبر دادند.

خبر دیگر اینکه یک منبع مسئول در اتاق عملیات فرودگاه قاهره به الیوم السابع گفت: حریم هوایی قاهره که با دستورات مسئولان سازمان هواپیمایی از ساعت 12:45 ظهر تا 2:15 بعد از ظهر بسته شده بود باز شده است.

کد خبر 1762066

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =