ممنوعیت ارائه خدمات به واحدهای فاقد شناسه کسب و کار

دشتستان – خبرگزاری مهر: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتستان گفت: ارائه هرگونه خدمات به واحدهای فاقد شناسه و یاواحدهایی که شناسه آنها غیرفعال شده تا زمان فعال شدن ممنوع است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم محمدزاده عصر یکشنبه در نشست با مسئولان واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی شهرستان دشتستان اظهار داشت: به منظور یکپارچه سازی اطلاعات حوزه صنعت، معدن و تجارت و پرهیز از ورود داده‌ها و اطلاعات موازی و نیز تسهیل کار مراجعان به وزارت صنعت، معدن و تجارت، همه اشخاص و بنگاه‌های صنعتی، معدنی و صنفی موظف به دریافت شناسه کسب و کار از طریق مراجعه به سامانه بهین‌یاب هستند.

وی افزود: از نیمه مهرماه سال جاری، ارائه هرگونه خدمات به واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی و صنفی اعم از معرفی برای ارائه هر نوع تسهیلات به مؤسسات مالی و بانکی (سرمایه ثابت و در گردش و درخواست استمهال)، معرفی برای سهمیه سوخت و هر نوع سهمیه دیگر که متعلق به واحدهای تولیدی است، معرفی برای تخصیص معافیت‌های گمرکی و معرفی متقاضی به سازمان‌های دیگر، ثبت، صدور مکاتبات متقاضیان در ستاد و سازمان‌های تابعه و استانی و هرگونه خدمت دیگر به واحدها منوط به داشتن شناسه کسب و کار خواهد بود.

محمدزاده بیان داشت: همه واحدهای صنعتی بالای 50 نفر و همه واحدهای معدنی موظفند آمار تولید، توزیع، ذخیره، اشتغال و صادرات خود را به همراه سایراطلاعات مورد نیاز به صورت ماهیانه و از طریق سامانه بهین یاب، در اختیاروزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: سایر واحدها نیز موظفند آمار و اطلاعات تولید، اشتغال و صادرات خود را هر سه ماه یکبار و از طریق سامانه اعلامی در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهند.

محمد زاده گفت: شناسه واحدهایی که به صورت فصلی فعالیت می‌کنند ونیز آن دسته از واحدهایی که به دلایلی در مقطع خاصی از زمان قادر به تولیدنیستند از قبیل عملیات بازسازی و نوسازی، انتقال مکان، مشکلاتمالکیتی، مشکلات زیست محیطی، کمبود نقدینگی، مشکلات عرضه و تقاضا و مواداولیه، مشکلات تأمین منابع انرژی، حوادث غیره مترقبه و مشکلات نیرویانسانی با درج وضعیت فعالیت و علت عدم تولید در سامانه مربوطه و تأیید سازمان استانی فعال خواهد ماند.

وی افزود: واحدها موظفند آمار خود را در دوره های زمانی تعیین شده ارایه کنند در غیره این صورت شناسه آنها غیر فعال خواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتستان ادامه داد: همه طرح‌های صنعتی موظفند پیشرفت طرح‌های خود را مطابق ضوابط و زمانبندی اعلام شده از سویمعاونت برنامه ریزی اظهار کنند و همچنین انبارها و سردخانه‌ها موظفند اطلاعات موجودی انبار و ذخیره خود را بر اساس ضوابط وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کنند و در غیره این صورت شناسه کسب و کار آنها غیرفعال می‌شود.

این مسئول در پایان تاکید کرد: ارائه هرگونه خدمات به واحدهای فاقد شناسه و یاواحدهایی که شناسه آنها غیرفعال شده است تا زمان فعال شدن ممنوع است و تمامی واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی در مهلت تعیین شده و برای تسهیل در امور خود نسبت به مراجعه به سامانه اقدام کنند.

کد خبر 1762114

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =