اهتمام مسوولان به امور آزادگان بايد افزايش يابد

عباسعلي وكيلي رييس ستاد رسيدگي به امور آزادگان گفت: نظام بايد نسبت به كساني كه سختي كشيده و معتقد به نظام هستند اهتمام بيشتري داشته باشد.

وي امروز در مصاحبه مطبوعاتي در جمع خبرنگاران افزود: تاكنون اقدامات موثري در زمينه حل مسائل آزادگان انجام شده اما ادعا نمي كنم كه توانسته ايم همه مشكلات را حل كنيم.
وكيلي وارد شدن ستاد به امور سياسي و نپرداختن به آن را يكي از علتهاي موفقيت ستاد در رسيدگي به امور آزادگان دانست.
وي مسائل درماني، آموزش و فرهنگ، اشتغال و مسكن را از اولويت هاي كار ستاد دانست و افزود: در زمينه مسائل درماني آزادگان فعاليت هاي مطلوبي انجام شده و در حال حاضر 390 هزار مزايايي دفترچه هاي درماني استفاده مي شود.
وي بخش آموزش را يكي از موفق ترين بحث هاي ستاد دانست و گفت: امكانات ارگانهاي مختلف را در اين زميه بسيج كرده ايم و توانسته ايم به 60000 نفر از آزادگان و خانواده هاي آنان در مقاطع مختلف تحصيلي امكانات ارائه بدهيم.
وكيلي تصريح كرد: 480 نفر از آزادگان در رشته هاي دكترا و كارشناسي ارشد فارغ التحصيل شده اند و 4 هزار و 390 نفر نيز در سال جاري در كنكور دانشگاه ها شركت كرده اند.
وي با اشاره به خدمات ارائه شده در زمينه اشتغال گفت: 41 هزار و 635 نفر از آزادگان اكنون مشغول به كار هستند و تنها كمتر از 1000 نفر از آزادگان شاغل نيستند كه در اين زمينه نيز اقداماتي در حال صورت گرفتن است همچنين يك هزار 960 نفر از آزادگان وام خود اشتغالي و به يك هزار و 424 نفر وام فرص هاي شغلي پرداخت شده است.
رييس ستاد آزاگان ادامه داد: تعداد 36 هزار نفر از آزادگان زمين و 2 هزار  و 241 نفر مسكن ساخته شده، دريافت كرده اند. وي افزود: تاكيد و اهتمام مقام معظم رهبري به امور آزادگان سرافراز بزرگترين پشتوانه ما در اين راه بوده است.

 

کد خبر 17650

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha