برگزاری 1400 دوره آموزش فنی و حرفه ای در آذربایجان غربی

ارومیه - خبرگزاری مهر: مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی از برگزاری یک هزار و 400 دوره آموزش فنی و حرفه ای در سطح آموزشگاههای خصوصی و مراکز دولتی از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد.

جمشید اسعدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری سالانه 4 میلیون 200 هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در آذربایجان غربی، افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون یک هزار و 412 دوره آموزشی برگزار شده که در بخش دولتی بیش از 21 هزار نفر دوره آموزشهای مهارتی فراگرفته اند.

وی اظهار داشت: 500 حرفه تخصصی و مهارتی دوره های آموزشی و مهارتی در بخشهای مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر در 300 کارگاه تخصصی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستانها و در قالب تیم های سیار روستایی، آموزشهای ویژه مناطق محروم، پادگانهای نظامی و انتظامی و زندانها با حمایت مراکز آموزش بخش خصوصی برگزار می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجن غربی ادامه داد: در بخش موسسات کارآموزی و آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد با دارا بودن 348 آموزشگاه 19 هزار 643 نفر دوره آموزش های مهارتی ارائه شده که در این مدت 320 مربی این آموزشگاه ها دوره های آموزشی روشهای فنون تدریس CBT را فراگرفته اند.

اسعدی تربیت نیروی انسانی ماهر، متخصص و کارآمد را از عوامل کلیدی و انکارناپذیر توسعه اقتصادی و اجتماعی دانست و اظهار داشت: سرمایه گذاری کلان در بخشهای مختلف اقتصادی نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری در بخش نیروی انسانی و توسعه منابع است.

وی ایجاد زمینه های لازم برای تعلیم و تربیت جوانان و نوجوانان مستعد و علاقمند به حرفه آموزی، بازآموزی، ارتقا مهارت شغلی در سطوح مختلف مهارتی، تربیت مدیران و سرپرستان، تربیت مربیان متخصص و ورزیده از طریق ایجاد مراکز فنی و حرفه ای، مراکز کارآموزی تکمیل مهارت و تخصص های ویژه، مرکز تربیت مربی، مراکز جوار کارگاره و آموزش ضمن خدمت را اقدامات انجام شده در این زمینه دانست.

وی کاهش سطح بیکاری، میزان اعتبار بین الملی مدارک فنی و حرفه ای، کاهش معضلات اجتماعی، کمک در جلوگیری از مهاجرت بی رویه جوانان به شهرهای بزرگ،  بازسازی و نوسازی آموزشی، توانمندسازی افراد برای زندگی بهتر، افزایش سلامت و بهداشت روانی، افزایش امید به زندگی و  جامعه پذیر کردن افراد از مزایای آموزشهای فنی و حرفه ای دانست.

کد خبر 1765344

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =