آموزش مشاغل خانگی در 57 روستا/ رتبه 22 گرگان در بافت فرسوده

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرتعاونی فراگیر ملی فن آوران پیشرو بانوان گرگان گفت: مشاغل خانگی در 57 روستای گرگان آموزش داده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل عبداللهی، پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان افزود: در این مجموعه علاوه بر آموزش ، خدمات ، پشتیبانی ، مقوله بازار و فروش نیز در دستور کار است تا بهترین عملکرد را علاوه بر تولید در راستای فروش نیز شاهد باشیم.

وی در خصوص نحوه آموزش های اولیه به روستاییان اظهار داشت: از اساتیدی از اداره متبوع که آمادگی آموزش رایگان و پشتیبانی را دراین زمینه دارند قول مساعد گرفته شده که در چارچوب اهداف دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گام برداشته شود.

عبداللهی افزود : اداره کل میراث فرهنگی و خصوصا معاونت صنایع دستی تلاش می کند تا بتوانیم مرکز نمایشگاه محصولات را افتتاح کنیم و علاوه بر فرهنگ سازی برای مشاغل خانگی درراستای کمک های اقتصادی خانواده روستاییان گام برداریم.

وی افزود : طرح ساخت و ساز بافتهای فرسوده هم دنبال می شود و این تعاونی به نمایندگی از طرف تعاونی فراگیر ملی نوسازان بافت فرسوده برای استان گلستان با اخذ نمایندگی انحصاری کار خودش را دنبال می کند و قصد براین است که بافتهای فرسوده را بهسازی و شهرک سازی های استاندارد را جایگزین کنند.

عبداللهی گفت: برای این منظور درحال حاضر بخشی از تصمیماتی که لازم بوده، با برخی از مسئولان اخذ شده و درحال برگزاری همایش بزرگ بافت فرسوده استان گلستان به نمایندگی این تعاونی هستیم .

 وی تصریح کرد: پنج گروه و کمیته انتخاب کردیم که هر کدام از کمیته ها کارهای خودشان را با کمک و راهنمای های مشاورین این بخش دنبال می کنند و مطالب مربوطه را پیگیری و به زودی خبر برگزاری این همایش را به شهروندان اعلام خواهیم کرد.

وی هدف این همایش را آشنایی مسئولین مربوطه در بخش انبوه سازی، شهر سازی و کارشناسان محترم ، پیمانکاران و شرکت هایی که درامر شهرک سازی و انبوه سازی اقدام می کنند دانست.

عبداللهی گفت: این طرح مخصوص شهروندانی است که در خانه های قدیمی و خانه هایی که درخطر ریزش قرار دارند و این مکانها دارای کوچه های کم عرض هستند و برای خدمات رسانی، نهادهای مردمی مانند آمبولانس ، آتش نشانی مقدور نیست به آنها خدمات ارائه دهند.

وی افزود : در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز بدون کیفیت یا با کیفیت کم علاوه بر آنکه سرمایه گذاری مجری متوقف خواهد شد نسبت به جایگزینی پیمانکار مناسب و دارای تعهد بالاتر و بیشتر استفاده می کنند تااین چهره تلخ ساخت  و سازهای بدون کیفیت که در دید مردم وجود دارد خنثی و یک الگوی مناسب تری به نمایش درآید.

وی گفت: گرگان بر اساس مساحت بافت فرسوده رتبه 22 را دارد و روی گسل زلزله واقع شده و باید نسبت به بازسازی بافت فرسوده اقدام شود.

کد خبر 1766318

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =