ایجاد تفکر کارآفرینی لازمه استقلال اقتصادی مددجویان است

کرج – خبرگزاری مهر: مدیرکل کمیته امداد البرز ایجاد تفکر کارآفرینی و فراهم آوردن بسترهای لازم عملی و نظری و نهادینه کردن آن در روند فکری مددجویان لازمه رسیدن به استقلال اقتصادی آنها خواهد بود.

علی سالارکیا در گفتگو با خبرنگار مهر یکی از اساسی ترین اهداف کمیته امداد امام خمینی را رساندن مددجویان به خوداشتغالی و خودکفایی و خارج شدن آنها از چرخه حمایتی با استقلال کامل اقتصادی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: لازمه رسیدن به این هدف مهم ایجاد تفکر کارآفرینی در مددجویان و فراهم کردن بسترهای لازم عملی و نظری برای آنها خواهد بود.

وی تاکید کرد: تقویت روحیه خودباوری مددجویان و همچنین کشف و پرورش استعدادهای بالقوه مددجویان در دستور کار کمیته امداد است.

سالارکیا با تاکید براینکه نگاه کمیته امداد دیگر صرفا یک نگاه حمایتی نیست اظهار داشت: مددجویان در یک روند حمایتی کمیته امداد به خودکفایی و اسقلال اقتصادی خواهند رسید.

مدیرکل کمیته امداد استان البرز از بازدید کارشناسان کمیته امداد البرز از هشت هزار و 235  طرح خودکفایی در سال جاری خبرداد .

وی تصریح کرد: طرح های اشتغال شامل گروه شغلی خدماتی، دامپروری، کشاورزی، صنعتی و مشاغل دستی است.

اجرای طرح شناسایی مددجویان مستعد کار

وی گفت: این نهاد با اجرای طرح شناسایی مددجویان مستعد کار، سعی دارد ضمن ایجاد اشتغال زمینه استقلال خانواده ها را فراهم کند.

سالارکی ایجاد زمینه دریافت وام، تأمین فضای خودکفایی، ایجاد فرصت های شغلی مناسب، کاریابی مددجویان، رسیدگی و نظارت بر فعالیتهای خودکفایی خانواده ها و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای را از فعالیتهای بخش اشتغال و خودکفایی مددجویان برشمرد.
 
وی تصریح کرد: کمیته امداد در قالب وام اشتغال متناسب با توان پرداختی مددجویان تسهیلات ویژه بلند مدت پرداخت می کند تا این قشر محروم در مسیر استقلال اقتصادی قرار بگیرند.
کد خبر 1766479

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =