سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مورد انتشار خبر حقوق بگیر شدن هیئت امنای امامزاده ها توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، 13 آذرماه سال جاری سایت دولت خبری را مبنی بر یک مصوبه دولتی منتشر کرد. در بخشی از این خبر آمده است در صورتی که برای اماکن مذهبی امین یا هیئت امنا انتخاب شده باشد، می‌توان از محل وجوه موضوع ماده (34)آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه، متناسب با نحوه عملکرد امین یا هیئت امنای اماکن مذهبی و درآمد سالانه این اماکن، حق‌الزحمه‌ای به عنوان پاداش حسن امانت داری پرداخت کرد. که خبرگزاری مهر این خبر را با تیتر هیئت امنای امامزاده ها حقوق بگیر شدند منتشر کرد.
 
پس از انتشار این خبر سازمان اوقاف و امور خیریه کشور طی نمابری اعلام کرد: در این مصوبه عنوان "حقوق" به کار نرفته و خود دارای تعریف مشخص و بار حقوقی و اداری دیگری است و باید تیتر اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار مهر عدله سازمان اوقاف در حالی است که در این مصوبه از کلمه "حق الزحمه" استفاده شده که بر اساس تعریف فرهنگ لغات به حقوق دریافتی کارمندان، کارگران به اندازه نوع خدمات که ارائه می دهند گفته می شود.

در این میان خبرنگار به جای استفاده از تیتر "هیئت امنای امامزاده ها حق الزحمه می گیرند" از تیتر " هیئت امنای امامزاده ها حقوق بگیر شدند" استفاده کرده که البته در لید خبر و متن خبر توضیحات کامل مصوبه ارائه شده است.

کد خبر 1766680

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =