زیرساخت‌های مدیریت بحران بوشهر نیازمند 50 میلیارد تومان اعتبار است

بوشهر - خبرگزاری مهر: معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: حداقل 50 میلیارد تومان اعتبار باید برای کمک به زیرساخت‌های مدیریت بحران در استان بوشهر کمک شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور رستمی ظهر شنبه در نشست بررسی مشکلات سیل در استان بوشهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مستندسازی خسارات سیل ماه جاری در استان بوشهر، اظهار داشت: 200 صفحه مستندسازی در ارتباط با این سیل تهیه شده است.

وی ادامه داد: بارندگی های اخیر به گونه کم‌سابقه‌ای در استان بوشهر روی داد و در همه شهرستان‌های 9‌گانه استان بوشهر شاهد بروز سیل بودیم و باعث افزایش 140 میلیون متر مکعبی ذخایر مخازن آب استان بوشهر شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به خسارت 73 میلیارد تومانی به تاسیسات زیربنایی استان بوشهر در جریان بروز این سیل، اضافه کرد: در مجموع در بخش‌های کشاورزی، تاسیسات، اماکن مسکونی شهری و روستایی بیش از152 میلیارد تومان خسارت وارد شد.

وی به اشاره به اینکه 60 درصد این خسارات در شهرستان دشتستان روی داده بود، افزود: باید هر چه سریع‌تر نسبت به شناسایی خسارت‌های روستایی و محورهای اصلی خسارات اقدام شود و برای جبران انها تلاش شود.

رستمی در ادامه مجموع خسارات وارد شده به واحدهای مسکونی استان بوشهر را 40 میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: در بخش کشاورزی و باغی نیز 39 میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

وی گفت: نیازمند اعتبارات حمایتی در چهار بخش هستیم و حداقل 50 میلیارد تومان اعتبار باید برای کمک به زیرساخت‌های مدیریت بحران در استان بوشهر کمک شود تا بازسازی‌های اولیه را انجام دهیم.

معاون عمرانی استاندار بوشهر به نیاز پنج میلیارد تومانی برای کمک بلاعوض به مردم خسارت دیده اشاره کرد و بیان داشت: در بخش تسهیلات کمک بلاعوض باید به‌صورت ویژه به مردم خسارت دیده کمک شود که  به تسهیلات 10 میلیون تومانی در این بخش نیاز داریم.  

بسته حمایتی میگو

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: 800 هکتار کشت گوجه‌فرنگی و سه هزار و200 هکتار سایر محصولات کشاورزی استان بوشهر در اثر بارش‌های باران در هفته‌های اخیر خسارت دیده است.

نوذر منفرد خواستار تلاش همه مسئولان برای کمک به کشاورزان سیل‌زده شد و اضافه کرد: امهال وام‌های کشاورزان و اعطای تسهیلات ارزان قیمت به آنان یکی از درخواست‌های ما از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی است.

وی به کمک‌های وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه اشاره کرد و بیان داشت: با دستور معاون وزیر بین 10 تا 15 میلیون تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده در اثر سیل اخیر پرداخت خواهد شد که در صورت تامین اعتبارات آبیاری تحت فشار، نخستین اعتبار از این محل به استان بوشهر اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر به تدوین بسته حمایتی میگو اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امهال وام‌های کشاورزی استان از دیگر دستورات معاون وزیر جهاد برای حل مشکلات کشاورزی استان بوشهر است.

وی به سفر دو هفته قبل معاون برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی برای بررسی میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی استان بوشهر اشاره کرد و گفت: وی پس از بررسی وضعیت میزان خسارت دستور اختصاص 30 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از محل صندوق توسعه ملی داده است.

منفرد در ادامه از بارش‌های اخیر در استان بوشهر ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: اگر تا پایان سال دو بارندگی دیگر داشته باشیم 100 هزار تن خرید گندم از کشاورزان صورت خواهد گرفت.

کد خبر 1766704

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =