برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس

شیراز - خبرگزاری مهر: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان فارس و تاکید بر لزوم ورود اطلاعات دستگاه های اجرایی به سامانه اشتغال از جمله اخبار امروز این استان به شمار می روند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری فارس گفت: همزمان با آغاز هفته پژوهش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان فارس برگزار خواهد شد.

آیت الله رزمجو با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان با مشارکت همه دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی فارس در مجتمع رفاهی دانشگاه شیراز برگزار می شود، اظهار داشت: این نمایشگاه روز یکشنبه 26آذرماه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار فارس افتتاح خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات بسیار خوبی در زمینه گسترش پژوهش در استان فارس صورت گرفته، افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه اهتمام بیشتر به امر پژوهش، نزدیک تر کردن مراکز صنعتی و دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها و پژوهشگران و تجلیل از برگزیدگان پژوهشگر استان فارس است.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری فارس با بیان اینکه مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده استان روز سه شنبه 28آذرماه با حضور استاندار فارس برگزار خواهد شد، اظهار داشت: 52 نفر از پژوهشگران دانشگاه ها، شرکتهای دانش بنیان، دستگاه های اجرایی و کسانی که بیشترین تلاش را برای توسعه پژوهش در استان داشته اند در این مراسم تجلیل خواهند شد.

ورود اطلاعات دستگاه های اجرایی به سامانه اشتغال باید با جدیت صورت گیرد

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار فارس گفت: دستگاه های اجرایی استان باید با جدیت نسبت به ورود اطلاعات اشتغال خود در سامانه رصد اشتغال اقدام کنند.

احمدعلی افکاری با بیان اینکه دبیرخانه کارگروه اشتغال استان باید با نظارت، پیگیری و تذکر، دستگاه های اجرایی را ملزم به تسریع در ورود اطلاعات خود در سامانه رصد اشتغال کند، اظهار داشت: کوتاهی دستگاه های مربوط در ارائه اطلاعات اشتغال، موجب از بین رفتن نتیجه تلاش های صورت گرفته می شود.

وی تاکید کرد: اعضای کارگروه اشتغال و توسعه نه تنها نماینده دستگاه های خود بلکه به عنوان عضو کارگروه به شمار می روند و باید در مورد تمامی موضوعات مطرح شده در کارگروه، حساس بوده و در مقابل مصوبات مسئول باشند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار فارس افزود: کارگروه های زیرمجموعه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کارگروه هایی تخصصی هستند و باید در زمینه سیاستگذاری در حوزه تخصصی خود فعال باشند.

افکاری با اشاره به اهمیت بررسی همه جانبه طرحهای اقتصادی در کارگروه اشتغال استان، تاکید کرد: دبیرخانه کارگروه اشتغال باید توضیحات دقیقی در خصوص طرحهای اقتصادی در اختیار اعضای کارگروه قرار دهد. 

کد خبر 1766895

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =