بررسی لایحه اصلاح قانون دادرسی کیفری در کمیسیون قضایی مجلس

سخنگوی کمسیون قضایی مجلس با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون دادرسی کیفری در کمیسیون متبوعش اظهار داشت: به علت ایرادات فراوانی که شورای نگهبان به لایحه قانون دادرسی کیفری وارد کرده است به زمان بیشتری برای بررسی این لایحه نیاز داریم.

محمدعلی اسفنانی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به موضوع جلسه فردا ( یکشنبه 26 آذر) این کمیسیون به خبرنگار مهر گفت: کمسیسیون قضایی ادامه مباحثات گذشته را در مورد لایحه اصلاح قانون دادرسی کیفری بررسی خواهد کرد و به لحاظ اینکه تعداد ایراداتی که شورای نگهبان به آن وارد کرده، زیاد است؛ بررسی این لایحه زمان بسیاری را برای بررسی به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در جلسه فردا نیز ادامه بررسی این مصوبات و رفع ایرادات شورای نگهبان را پیگیری می کنیم.

نماینده مردم فریدون‌شهر در مجلس درباره دیگر طرح هایی که در این کمیسیون در حال بررسی است، بیان داشت: اگر فرصتی باقی بماند، فردا می توانیم مسائل دیگری را مانند لایحه تکمیل همکاری های بین المللی قضایی، قضازدایی و مجازات جایگزین حبس و ... مورد بررسی قرار دهیم.

اسفنانی با اشاره به حساسیتی که در زمینه مساله زورگیری با سلاح سرد در جامعه ایجاد شده است، گفت: کمسیون قضایی  نیز طرحی را در زمینه جلوگیری از ارتکاب جرم با سلاح سرد در دست بررسی دارد که به موجب آن هر نوع  واردات، تولید، حمل و نگهداری و استفاده از سلاح سرد ممنوع است و مجازات قابل توجهی دارد.

وی تصریح کرد: آنچه که در این لایحه با عنوان سلاح سرد بدان اشاره شده، عبارت است از چاقوهای ضامن دار، قمه، دشنه، شمشیر و حتی پنجه بوکس.

به گفته سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اگر این طرح به  قانون تبدیل شود، استفاده و حمل این موارد به طور کلی ممنوع می شود و مجازات آن هم سنگین خواهد بود.
 

کد خبر 1767007

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =