پایان مرحله نخست همه پرسی/اخوان از رای مثبت 56 درصدی خبر داد

همه پرسی مربوط به قانون اساسی جدید مصر در حالی شب گذشته پس از تمدید چهار ساعته به پایان رسید که یک عضو اخوان المسلمین از رای مثبت 56 درصدی شرکت کنندگان به آن بر اساس نتایج اولیه شمارش آرا خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه ها از پایان رای گیری در همه پرسی پیش نویس قانون اساسی جدید مصر پس از تمدید چهارساعته و آغاز شمارش آرا خبر دادند.

المنار گزارش داد کمیته عالی انتخابات مصر، اعلام نتایج اولیه همه پرسی پیش نویس قانون اساسی جدید مصر را تکذیب کرد.
کمیته های همه پرسی، درهای حوزه های اخذ رای را ساعت 11 شب به وقت قاهره پس از آنکه چهار ساعت تمدید شد، بستند.

آمارهای غیر رسمی از رای مثبت 56 درصدی به پیش نویس قانون اساسی مصر حکایت می کند.

بر  اساس گزارش العالم، یک حزب حزب آزادی و عدالت وابسته به اخوان المسلمین مصر گفته است آمارهای غیررسمی درباره نتایج اولین دوره همه پرسی پیش نویس قانون اساسی جدید مصر نشان می دهد بیش از 56درصد مردم این کشور به این قانون اساسی رای مثبت داده اند .

حزب آزادی و عدالت تقریبا در همه مراکز رای گیری در دور اول که شامل ده استان ازجمله قاهره بود، نماینده داشته و این آمار براساس شمارش بیش از 99 درصد آراء اخذ شده در مراکز رای گیری به دست آمده است.

مرحله نخست همه پرسی دیروز در ده استان مصر برگزار شد و مرحله دوم، شنبه آینده در سایر استانهای کشور برگزار خواهد شد. یادآور می شود همه پرسی پیش نویس قانون اساسی جدید مصر به علت استقبال گسترده مردم این کشور تا ساعت بیست و سه دیشب تمدید شده بود. 

حمله به دفتر حزب وفد مصر
 
 حزب وفد مصر که از مخالفان دولت محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور به شمار می رود، از حمله به دفتر این حزب در قاهره خبر داد و اعلام کرد شماری از معترضان مصری روز شنبه با استفاده از بطری های آتش زا به دفتر این حزب در مرکز قاهره حمله کردند .

مهاجمان در حمله به دفتر حزب وفد در قاهره، بخشی از آن را ویران کردند و چند دستگاه خودرو متعلق به این حزب را به آتش کشیدند در این حمله همچنین دو نفر زخمی شدند.

کد خبر 1767070

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =