آموزش فرهنگ شهروندی به کودکان شیرازی با بازی رایانه‌ای

شیراز - خبرگزاری مهر: آموزش فرهنگ شهروندی به کودکان شیرازی با بازی رایانه‌ای سهراب و غول‌های شهری، فرهنگسرای نجوم میزبان کارگاه آموزشی "آسمان بالای سرمان" و... از اخبار کوتاه استان فارس است.

گزارش خبرگزاری مهر، بازی رایانه‌ای "سهراب و غول‌های شهری" نخستین بازی رایانه‌ای و سه بعدی و آموزشی جنوب کشور با داستان و عناصری کاملا اسلامی – ایرانی است که به همت این حوزه معاونت تولید شده است.

این بازی بزرگ در حدود یک ماه تولید و تست شد که در زمینه تولید بازی‌های بزرگ، رکورد جدیدی در ایران به حساب می‌آید و با هدف ارتقای سطح فرهنگ شهروندی با حمایت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و توسط گروه نرم‌افزاری کهکشان الکترونیک تولید شد.

در سمینار شهر بهشت که 15 و 16 آذر با حضور کارشناسان فرهنگی شهرداری کلان‌شهرها و سایر شهرها در مشهد مقدس برگزار شد، بازی سهراب و غول‌های شهری مورد بازبینی و ارائه قرار گرفت که بسیار مورد توجه کارشناسان واقع و از سوی آنها حمایت شد.

محمد فرخ‌زاده معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با بیان اینکه این بازی در راستای حمایت از جوانان نخبه شهری و ورود به مباحث فناوری اطلاعات متناسب با علم روز و همچنین ایجاد فرهنگ کار و تلاش تولید شده، اظهار داشت: در این بازی کودک باید با فکر و تلاش تمام مراحل بازی را آموخته و سعی در پیروز شدن بر مشکلات و محدودیت‌های شهری کرده و سرانجام موفقیت خود را تضمین ‌کند.

راهداری ساختاری ایثارگرانه دارد

فعالیت راهداری یک فعالیت ایثارگرانه است که در آن مسائل دنیوی مطرح نیست زیرا حوزه راهداری ساختاری ایثارگرانه دارد.

هوشنگ عشایری مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس در نشست شورای اداری اداره کل راه و شهرسازی استان فارس ضمن تبریک هفته راهداری و حمل و نقل به سختی کار راهداران اشاره کرد و گفت: تعداد این مدل شغل ها در کشور بسیار نیست اما هستند کسانی که شغل هایشان نیاز به ایثارگری دارد.

هوشنگ عشایری با بیان اینکه فعالیت راهداران شیفتی نیست و آنها به یکباره مجبورند 72 ساعت در جاده ها مشغول به کار باشند اظهار داشت: با درک موضوع راهداری می بینیم که این فعالیت ایثارگرانه است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس همچنین گفت: هیچ عقل و منطقی اجازه نمی دهد که انسان خود را در شرایط سخت قرار دهد اما راهداران همیشه در معرض خطر هستند و این چیزی نیست به جزء عشق و دیوانگی، همانند کسانی که در جنگ تحمیلی عاشقانه جنگیدند و در نهایت یا به شهادت رسیدند و یا به درجه رفیع جانبازی نائل شدند.

وی تاکید کرد: فعالیت راهداری در این حال و هوا همانند همان دوران دفاع مقدس است به خصوص در سال جاری که که جنگ نرمی رسماً بر علیه کشورمان آغاز شده ومشکلات اقتصادی و فرهنگی را برای کشور ایجاد کرده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس یادآور شد: تسهیل شدن رفت و آمدها و وجود حمل و نقلی استاندارد در کشورمدیون راهداران و کلیه دست اندر کاران حوزه حمل و نقل است.

فرهنگسرای نجوم میزبان کارگاه آموزشی "آسمان بالای سرمان"

در حاشیه برگزاری همایش ملی خواجه نصیرالدین طوسی فرهنگسرای نجوم شهرداری شیراز میزبان کارگاه علمی و عملی نجوم تحت عنوان آسمان بالای سرمان بود.

الهام حسینی مسئول فرهنگسرای نجوم شهرداری شیراز با اعلام این خبر گفت: در این کارگاه که با حضور بیش از یکصد نفر از شرکت کنندگان در همایش ملی خواجه نصیرالدین طوسی در محل فرهنگسرای نجوم برگزار شد دانشجویان و علاقه مندان رصد ماه و سیاره مشتری را از ساعت 16 الی 20 و 30دقیقه به صورت عملی با تلسکوپ های رصدخانه فرهنگسرای نجوم انجام داد وضمن مشاهده و رصد اساتیدحاضردرکارگاه مطالبی را در این خصوص عنوان نمودند.

وی با اشاره به حضور رستگار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در این کارگاه افزود: با مذاکرات صورت گرفته واستقبال جهاددانشگاهی استان فارس ونظربه جامع بودن علم نجوم در سایر علوم پایه، برگزاری این کارگاه ها بستر مناسبی را برای آموزشهای دانشجویان مراکز علمی به خصوص در زمینه های نجوم در قرآن و نجوم به صورت آماتور فراهم آورده است.

حسینی افزود: با امکاناتی که فرهنگسرای نجوم سازمان فرهنگی واجتماعی شهرداری شیراز دراختیاردارد این فرهنگسرا آمادگی همکاریهای متقابل با مراکزعلمی ودانشگاهی رادرزمینه علم نجوم را اعلام می دارد. 

کد خبر 1770006

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =