رييس  شوراي حكومت انتقالي عراق فردا يكشنبه از  امارات ديدار  مي كند

دولت امارات عربي متحده از سفر رييس شوراي حكومت انتقالي عراق و هيات همراه وي به ابوظبي كه قرار است فردا يكشنبه صورت گيرد ، استقبال كرد .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري امارات متحده عربي ، ابراهيم الجعفري رييس شوراي حكومت انتقالي عراق و هيات همراه وي فردا يكشنبه براي گفتگو با مقامات اين كشور وارد ابوظبي خواهند شد.
يك منبع در وزارت امور خارجه امارات با بيان اين مطلب افزود ، اين ديدار همزمان با تاييد بين المللي روز افزون از شوراي حكومت انتقالي عراق انجام مي گيرد.
به گفته اين منبع ، دولت امارات تمام تلاشهاي ممكن را براي حمايت از تلاشهاي شوراي حكومت انتقالي عراق و برنامه هاي هدفمند آن براي تشكيل دولت عراقي و تدوين قانون اساسي جديد  بكار خواهد گرفت.
اين منبع تصريح كرد: دولت امارات  بر ضرورت قرار گرفتن در كنار ملت عراق در اين شرايط سخت اعتقاد دارد.
به گفته اين منبع ، دولت امارات خواستار همكاري و تلاش براي حمايت از شوراي حكومت انتقالي عراق به منظور حفظ حاكميت ، استقلال و وحدت ملي و اراضي اين كشور است .
اين مسوول وزارت امور خارجه امارات تصويت قطعنامه اخير شوراي امنيت در استقبال از تشكيل شوراي حكومت انتقالي عراق را عاملي براي تقويت اعتماد به نقش اين شورا براي حركت در مسير تحقق خواسته هاي ملت عراق و برقراري امنيت در اين كشور قلمداد مي كند.
گفتني است شوراي امنيت سازمان ملل متحد در نشست پنجشنبه گذشته خود قطعنامه پيشنهادي آمريكا را با اعمال تغييراتي با 14 راي در مقابل راي ممتنع سوريه به تصويب رساند كه در آن از تشكيل شوراي  حكومت انتقالي عراق استقبال شده است .

کد خبر 17740

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha