هدف پروژه منارید مدیریت یکپارچه منابع طبیعی است

کرمانشاه – خبرگزاری مهر: رئیس کمیته فنی و اجرایی استانی پروژه منارید سازمان جنگل ها و مراتع گفت: هدف اصلی این پروژه، دستیابی به یک الگوی موفق، تقویت و انسجام درونی و شناسایی و رفع موانع قانونی و ساختاری موجود در مدیریت یکپارچه منابع طبیعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر آتش زر عصر دوشنبه در هفتمین جلسه کمیته فنی استانی پروژه منارید گفت: پروژه منارید (مدیریت یکپارچه منابع طبیعی) هم اکنون در هفت کشور و در ایران در استان های کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و یزد در حال اجراست.

وی افزود: پروژه منارید در چهار سطح کمیته فنی کارشناسی پروژه، کمیته پایش و ارزیابی که تحت مدیریت و نظارت استانداری است، سطح مدیران اجرایی کارشناسان ذیربط در شهرستان و در نهایت سطح جوامع محلی که بستر اجرایی عملیات است، انجام می شود.

آتش زر در ادامه بیان داشت: پروژه منارید با سیاست های تسهیلات محیط زیست جهانی، در چهار محور آب های بین المللی، تغییرات آب و هوایی، حفاظت از تنوع زیستی و تخریب سرزمین انجام می شود.

وی افزود: در عملیات اجرایی پروژه مذکور، پنج روستای استان کرمانشاه در حوزه آبخیزداری رزین به عنوان روستاهای پایلوت پروژه انتخاب شده است.

رئیس کمیته فنی و اجرایی استانی پروژه منارید اظهار کرد: در نهایت روستای 'زامله' بعنوان نقطه شروع کارهای اجرایی انتخاب شد.

پروژه منارید در ایران، در چهار حوزه آبخیز مختلف شامل زیست بوم مرتع، جنگل، اراضی آبی و دیم در مناطق خشک، نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب در مساحتی نزدیک به 50 هزار هکتار اجرا می شود.

وی در پایان گفت: این پروژه تجارب ارزشمندی برای ترویج مدیریت جامع منابع طبیعی در مناطق خشک، نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب که دچار تخریب سرزمین و از بین رفتن خدمات زیست بوم است،  ارائه می دهد.
 

کد خبر 1774881

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =