اختصاص زمین و صدور مجوز برای ساخت دانشگاه‌ جامع گرمسار

گرمسار-خبرگزاری مهر: معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اختصاص زمین و تصویب مجوز ماده 215 برای تاسیس ساختمان دانشگاه جامع شهرستان گرمسار خبر داد.

علی اکبر متکان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در نشستی که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان گرمسار در محل دانشگاه این شهر برگزار شد مشکلات این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

تخصیص سه میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه گرمسار

وی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد وزارت علوم علی الحساب حدود سه میلیارد ریال تا زمان تخصیص ردیف اعتباری مستقل برای دانشگاه پرداخت نماید که البته باید شهرستان نیز همچنان در هزینه های جاری به دانشگاه کمک کند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین در خصوص چگونگی ایجاد آزمایشگاه و سایت سیستم اتوماسیون دانشگاه جامع گرمسار نیز اظهار داشت: طی روز های آینده تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز توسط شهرستان خریداری و وزارت علوم سیستم های نرم افزارهای مورد نیاز سایت را نصب و راه اندازی خواهد کرد.

ایجاد کارگاه و آزمایشگاه در دانشگاه گرمسار

وی تصریح کرد: همچنین در آینده ای نزدیک کارگاه و آزمایشگاه لازم نیز در مکان فعلی دانشگاه احداث و راه اندازی خواهد شد.

 متکان همچنین با اشاره به بازدید خود از دانشگاه امیرکبیر گرمسار اظهار داشت: امیدواریم که دانشگاه‌های جامع و امیرکبیر بتوانند با تدبیر مسائل را با حمایت نماینده عالی دولت در استان سمنان و افزایش حمایت های محلی مرتفع و اهداف توسعه آموزشی این دانشگاه ها را پیش ببرند و مشکلات بوجود آمده راحل و فصل کنند.

استاندار وقت سمنان از ایجاد دانشگاه امیرکبیر در گرمسار به وزارت علوم اطمینان داده بود

وی گفت: استاندار سمنان در زمان راه اندازی و ایجاد پردیس دانشگاه امیرکبیر در گرمسار به وزارت علوم اطمینان از عدم مشکل در استقرار دانشگاه در مکان فعلی داده بود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره وضعیت بودجه امسال دانشگاه‌ها نیز با بیان اینکه در سالجاری با عدم تخصیص مواجه هستیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی دانشگاه‌ها از تخصیص اعتبار لازم برای راه اندازی برخوردار نشده اند، در حال رایزنی با معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری برای ایجاد و راه اندازی دانشگاه‌های مصوبه دولت و شورای گسترش هستیم تا مشکلی ایجاد نشود.

ایجاد دانشگاه جامع یکی از ظرفیت های ارزشمند برای توسعه گرمسار

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان نیز در این گفتگو بیان داشت: دانشگاه جامع یکی از ظرفیت های ارزشمند برای توسعه گرمسار در زمینه های مختلف است ولی این دانشگاه اکنون دوران سخت را پشت سر می گذارد که لازم است مسئولان توجه بیشتری به آن داشته باشند.

وی گفت: برای دریافت ردیف اعتباری، ساختار و تشکیلات لازم اداری آن با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش می کنیم و امیدواریم در بودجه 92این معضل را بطور کامل برطرف کنیم.

غلامرضا کاتب تصریح کرد: گرمسار قابلیت تبدیل به قطب دانشگاهی و ظرفیت‌های زیادی برای پیشرفت در کشور را دارد.
 

قابل ذکر است که دانشگاه جامع گرمسار دارای چهار رشته مهندسی عمران، معماری، نفت و صنایع در مقطع کارشناسی است.

کد خبر 1774973

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =