موانع اصلاح ساختار کشور؛ تلاش برای بقای در قدرت و عدم تعامل با سایر قوا

سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا در یادداشتی درباره سخنان امروز چهارشنبه احمدی نژاد در مجلس، نوشت: غروری که رئیس جمهور گرفتار آن شده است، فرصتی که به جریان انحرافی داده شد، عدم تعامل با مجلس، طمع دولت به اجرای طرح پوتین - مدودف و باقی ماندن در قدرت و تدابیر اقتصادی پوپولیستی، زمینه های تحول و اصلاح ساختار را از کشور گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن قدیری ابیانه در یادداشتی برخی مشکلات دولت برای اصلاح ساختار کشور را یادآورشد. مشرح این یادداشت به شرح ذیل است.

همانطور که آقای رئیس جمهور در مجلس فرمودند تعامل و همکاری بین مجلس و دولت برای پیشبرد طرح های اساسی کشور ضرورتی انکار ناپذیر دارد.

علاوه بر آن اعتماد مردم به مسئولین برای همکاری و مشارکت عمومی برای موفقیت هر طرح اساسی امری حیاتی است.
اگر این اعتماد و تعامل وجود داشت و دولت با پشتوانه و حمایت و هدایت مقام معظم رهبری عرصه های جدیدی از تحول اقتصادی را با کار کارشناسی قوی رقم می زد، می شد تهدیدها و تحریم ها را به فرصتی برای تسریع در اصلاح ساختارهای اقتصادی تبدیل کرد. اما متاسفانه غروری که رئیس جمهور گرفتار آن شده است و فرصتی که به جریان انحرافی داده شد تا حاشیه سازی های زیادی را انجام دهد و عدم تعامل با مجلس و سایر مسئولان و طمع دولت به اجرای طرح پوتین - مدودف و باقی ماندن در قدرت و تدابیر اقتصادی پوپولیستی با هدف جمع آوری رای برای جریان انحرافی در انتخابات آینده ریاست جمهوری، زمینه های تحول و اصلاح ساختار را از کشور گرفته است و از این بابت می توان گفت اصرار آقای احمدی نژاد در همسویی با جریان انحرافی و حرکت در مسیر انحرافی، دهها میلیارد دلار به اقتصاد کشور زیان وارد آورده است که باید عدم النفع ها را نیز به آن اضافه کرد.
 
مخالفت مجلسی ها با اجرای فاز دوم هدفمندی را نه تنها به این دلیل بلکه حداقل در بخشی از آنها ناشی از نگاه عوامانه برخی از آنها به مقولات اقتصادی می دانم.
 
با این وجود معتقدم که اولین ومهمترین کاری که باید رئیس جمهور بعدی انجام دهد هدفمندسازی یارانه ها به معنی حذف کامل یارانه ها و استفاده از این منابع عظیم در پیشرفت همه جانبه کشور، ایجاد اشتغال و انجام طرح های عمرانی و زیربنایی و درمانی و امثالهم است و بنده خود در انتخاب نامزد اصلح، یکی از معیارهایم، اعتقاد و عزم راسخ نامزد به هدفمندسازی کامل یارانه ها در کنار اصل اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه و اطمینان از پایبندی و پایداری بر این اصل می باشد.
کد خبر 1792518

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =