اختیار تام دارم/ با وزارت ورزش لابی نکردم/ دنبال جانشین رویانیان بودند!

سرپرست جدید سازمان لیگ برتر با اعلام اینکه برای حضور در این سازمان با وزارت ورزش لابی نکرده است گفت: تعامل خوبی با کفاشیان دارم اما او در خصوص مسائل مربوط به سازمان لیگ به من اختیار تام داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در نخستین نشست خبری خود به عنوان سرپرست جدید سازمان لیگ فوتبال ضمن بیان مطلب فوق گفت: با توجه به مسئولیتی که در فدراسیون فوتبال داشتم در جریان کلیه امور و شرایط سازمان لیگ هستم و با پذیرش همه شرایط موجود این مسئولیت جدید را قبول کردم.

وی در همین خصوص افزود: مطمئن باشید با اعمال فشار و لابی با وزارت ورزش و جوانان نیامده ام. حدود یک ماه است که با  کفاشیان مذاکره کرده و چند جلسه با وی در این خصوص داشته ام.

سرپرست جدید سازمان لیگ تاکید کرد: خود کفاشیان و برخی از دوستان در مجمع پس از جلساتی که برگزاری کردیم به این نتیجه رسیدند که حضور من در سازمان لیگ به فوتبال کمک خواهد کرد.

تاج خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که از قبل فراهم شده بود از امروز مسئولیت کارها و امور اجرایی رقابتهای لیگ آزادگان نیز بر عهده سازمان لیگ خواهد بود. مطمئن باشید اگر سازمان لیگ خوب کار کند فدراسیون خوب کار خواهد کرد چون بیش از 90 درصد اتفاقات فوتبالی در اینجا می افتد. ما با داشتن لیگی پویا می توانیم تیم ملی خوبی داشته باشیم. در حال حاضر هدف ما این است که شرایط لیگ آزادگان را با همه کمی ها و کاستی هایی که دارد به لیگ برتر نزدیک کنیم.

وی افزود: برای این کار سازمان لیگ باید اقتدار داشته باشد. به اعتقاد من عزیز محمدی نقش زیادی در سر و سامان دادن به وضعیت لیگ و اقتدار این سازمان داشت بنابراین از تجربیات او استفاده خواهیم کرد و من حتی در آن خصوص با کفاشیان نیز صحبت کرده ام.

وی در خصوص بهروان نیز خاطرنشان کرد: بهروان یکی از زحمت کشان و افراد پاک شاغل در فوتبال ایران است که من در 4 سالی که نایب رئیس فدراسیون فوتبال بودم وی بارها به دفتر من آمده بود اما طی این مدت یک بار ندیدم که بهروان بد گویی کسی را پیش من بکند که این  موضوع اهمیت زیادی دارد.

تاج تاکید کرد: من به کفاشیان گفتم از کسی که در لیگ آزادگان دربان است تا بالاترین سطح باید با من هماهنگ باشند و اگر وی می خواهد کاری انجام شود فقط کافی است به من بگوید تا ما آن را در سازمان لیگ اجرایی کنیم.

سرپرست سازمان لیگ تاکید کرد: وقتی فردی در فوتبال ایران می بیند که فرد دیگر با ایجاد ناآرامی برنامه ای را در لیگ آزادگان تغییر می دهد آنگاه آن فرد نیز به طور ناخودآگاه تبدیل به انسانی ناآرام می شود شک نکنید پای تصمیم هایی که در سازمان لیگ صورت می گیرد می ایستم واجازه اعمال نفود و تغییر آن را نخواهم داد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با قبول مسئولیت جدید خود از عضویت در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس استعفا داده اید، گفت: من از عضویت در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس استعفا داده و به دوستان  گفتم با این مسئولیت جدید دیگر مصلحت نیست که در پرسپولیس بمانم.

تاج عنوان داشت: یکی از مواردی که باید بر اساس واقعیتها و دقیق صورت گیرد گزارشی است که ما به  AFCارائه می دهیم اگر ما بخواهیم به طور کامل به استانداردهای مد نظر کنفدراسیون آسیا برسیم هنوز باید خیلی  کار کنیم و باید حواسمان باشد که ممکن است مسئولان مربوطه در این فدراسیون متوجه بعضی از ایرادات موجود شوند که این موضوع باعث خواهد شد سهمیه ایران در رقابتهای آسیا به طور چشم گیری کاهش پیدا کند.

سرپرست سازمان لیگ گفت: فدراسیون فوتبال دو زیر مجموعه مهم دارد که عملکرد آنها بر روی سازمان لیگ تاثیر خواهد  گذاشت اولین زیرمجموعه کمیته داوران است که من خودم نیز رئیس این کمیته بوده ام و کاملا به مسائل آن اشراف دارم باید تعامل خوبی بین سازمان لیگ و کمیته داوران برقرار شود.

وی افزود: زیرمجموعه دوم فدراسیون فوتبال که بر روی سازمان لیگ تاثیر می گذارد کمیته انضباطی است. این  کمیته باید جرائم را متناسب با تخلفاتی که صورت گرفته اعلام کند وحتی باید آرای انضباطی در موعد مقرر و مناسب اعلام شود.

تاج خاطر نشان کرد: من از کفاشیان خواستم تا مجمع عمومی سازمان لیگ به تعویق بیافتد ضمن اینکه قرار است تعداد اعضای این مجمع از 11 نفر به 15 نفر افزایش پیدا کند.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که گفته بود عملکرد فدراسیون فوتبال در زمان شما مناسب نبود بنابراین چه تضمینی وجود دارد که  شما در مسئولیت جدید خود در سازمان لیگ موفق شوید، گفت: من قبول ندارم که در فدراسیون فوتبال موفق نبودم. به عنوان نمونه تیم ملی نوجوانان ما در رقابتهای جام  جهانی نیجریه نهم شد اگر پیگیر آن تیم بوده و از آن تیم  حمایت می کردند حداقل نیمی از بازیکنان آن تیم درحال حاضر ملی پوش بودند و یا خیلی از کارهای دیگر را ماانجام دادیم که در حوصله این جلسه نمی گنجد.

بنابراین فقط می توانم بگویم که نمی دانم که در سازمان لیگ موفق تر خواهم بود یا در فدراسیون فوتبال موفق بودم درحال حاضر چیزی که اهمیت دارد این است که باید به باشگاهها فشار بیاوریم که تیم های پایه داشته باشند و اگر شرایط لازم دراین خصوص را نداشته باشند اجازه حضور آنها در رقابتهای لیگ را ندهیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص تغییراتی که در سطح مدیران باشگاهها اتفاق می افتد چییست گفت: من موافق تغییرات مدیریتی سریع باشگاهها نیستم اما نباید این نکته را فراموش کنید که صاحبان و مالکان باشگاهها در حال تغییر بوده و باشگاهها به سمت خصوصی شدن حرکت می کنند البته بهتر است اگر تغییراتی صورت می گیرد به صورت منطقی حساب شده و آرام باشد.

تاج در خصوص استعفای رویانیان از سمت مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس گفت: رویانیان چندین بار از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس استعفا داده بود و حتی یک دوره به دنبال  جایگزین برای وی بودند. او مدیری است که در فوتبال ایران زحمت زیادی کشیده و دیدگاه اقتصادی خوبی دارد.

وی ادامه داد: رویانیان پول در آوردن را خوب بلد است اما باید به گونه ای خرج کند که بقیه آسیب نبینند. دریک جمله فقط می توانم بگویم که او مدیر موفقی است.

وی در پاسخ به این پرسش که شما در زمان حضور خود به عنوان نایب رئیس فدراسیون اختلافات زیادی با کفاشیان داشتید پس چه شد که به ادامه همکاری در فدراسیون تمایل پیدا کردید، گفت: با کفاشیان سر مسائلی همچون تیم جوانان، برکناری علی دایی و آوردن فاتح تریم اختلاف نظر داشتم. من یک مدیر سازمانی هستم و امکان ندارد شما سندی بیاورید که در جایی علیه کفاشیان و هیات رئیسه فدراسیون صحبت کرده باشم اما حرفهایم را در جلسات هیات رئیسه خیلی تند و محک زدم.

وی تاکیدکرد: آیا منطقی است که در حال حاضر من لابی کرده باشم تا از نایب رئیس اول فدراسیون درجایگاه نائب رئیسی دوم قرار بگیرم مطمئن باشید درحال حاضر هر کاری از دستم بر آید برای فوتبال می کنم.

وی در مورد دریافت حق واقعی پخش از صدا وسیما، گفت: من انسان معتدلی هستم و با مدیران صدا وسیما رابطه خوبی دارم. من دراین خصوص مقصر را صدا وسیما نمی دانم چون مجلس شورای اسلامی باید مصوب کند که صدا و سیما حق واقعی پخش تلویزیونی را از مجاری قانونی به فدراسیون فوتبال پرداخت کند.

تاج درخصوص کمیته اخلاق فدارسیون فوتبال تاکید کرد: من منشور اخلاقی را ویترین مناسبی برای ادامه کار نمی بینم اما به رسیدگی به مسائل اخلاقی اعتقاد زیادی دارم چون نمی شود فردی چند صد میلیون پول بگیرد اما به هیچ قانونی معتقد نباشد.

وی افزود: در حال حاضر در  سازمان لیگ بر روی این موضوع مطالعه می شود. هرچند که وظیفه اصلی در این خصوص بر عهده باشگاههاست. ما در حال مطالعه هستیم تا اگر ماموریتی بماند که باشگاه نتواند آن را انجام دهد چگونه باید به ان ورود کنیم.

تاج در پاسخ به این سوال که با توجه به مسائل گذشته درحال حاضر چه تعاملی بین وی و کفاشیان وجود دارد گفت: کفاشیان درخصوص مسائل سازمان لیگ به من اختیار تام داده است. به عنوان نمونه من در خصوص استفاده از عزیز محمدی با وی صحبت کرده و تعامل داشته ام هرچند که ممکن است در فدراسیون برخی ها مراوده خوبی با وی نداشته باشند مطمئن باشید با لابی با وزارت ورزش نایب رئیس دوم و سرپرست سازمان لیگ نشدم.

سرپرست سازمان لیگ برتر در مورد تغییر مدیر روابط عمومی این سازمان و حضور تهرانی به جای بهمنی گفت: آقای کفاشیان مدیر روابط عمومی جدید را به ما پیشنهاد کرد که من هم مخالفتی نداشتم. با این حال همچنان از حضور بهمنی در سازمان لیگ استفاده خواهیم کرد.

کد خبر 1792672

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =