همایش یاوران وقف در امامزاده سید ابوالقاسم بسطام برگزار شد

شاهرود-خبرگزاری مهر: برگزاری همایش یاوان وقف، برگزاری دوره آموزشی مکانیک و تعمیرات خط درخطوط لوله و مخابرات نفت شمال شرق و برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از کودهای آلی از عناوین اخبار امروز شهرستان شاهرود است.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش یاوران وقف به همت ادارات اوقاف و امور خیریه شاهرود و بسطام صبح چهارشنبه در امامزاده سید ابوالقاسم شهر بسطام برگزار شد.

امام جمعه بسطام در این مراسم بهترین محل برای حفظ موقوفات را ادارات اوقاف و امور خیریه عنوان کرد.

حجت الاسلام عباس معصومی با تقدیر از بروزرسانی مال الاجاره رقبات در ادارات اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: همه موثرین در امر اوقاف باید برای اجرای هر چه صحیح تر واقفین خیراندیش تلاش کنند.

در پایان این مراسم از 30 یاور وقف نمونه شاهرود و بسطام شامل روسای ادارت و دستگاه های اجرایی، متولیان، مستاجران، کارشناسان و کارمندان ادارات اوقاف و امور خیریه و هیئت امنا بقاع متبرکه با اهدای لوح تقدیر هدایایی تجلیل شد. 

برگزاری دوره آموزشی مکانیک و تعمیرات خط در خطوط لوله و مخابرات نفت شمال شرق

مسئول آموزش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال شرق از برگزاری دوره آموزشی جوشکاری برای افزایش کیفیت، ویژه واحدهای مکانیک و تعمیرات خط منطقه نفت شمال شرق در شاهرود خبر داد.
 
مهدی سربرزگر اردکانی افزود: کیفیت اتصالات در همه سازه ها به عنوان یکی از اجزای مهم و عامل اصلی یکپارچگی سیستم های سازه ای در این شرکت همواره مورد توجه است.
 
وی با بیان اینکه یک اتصال ضعیف و نامناسب می تواند منجر به یک سری زوال های پی درپی و بنیادی در سازه شود گفت: در این راستا بازرسی از سازه های جوش داده شده در مراحل مختلف شامل، قبل از جوش،حین جوش و پایان جوشکاری بسیار اهمیت دارد.

مسئول آموزش شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال شرق گفت: با انجام بازرسی ها می توان از چگونگی رعایت اصول فنی، ضوابط و استانداردها مطلع شد.

سربرزگر اردکانی تصریح کرد: برگزاری این نوع دوره های آموزشی در افزایش سطح ایمنی، بهره وری و عمر بیشتر تاسیسات و تجهیزات دارای اهمیت است.

برگزاری کارگاه استفاده از کودهای آلی در شاهرود

کارگاه استفاده از کودهای آلی (کمپوست) با حضور جمعی از بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان شاهرود در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با روشهای تولید و مصرف کودهای آلی و زیستی، شیوه های استفاده از کودهای آلی و زیستی و جایگزینی تدریجی با کود شیمیایی و آشنایی با روشهای حفاظت خاک با استفاده از کودهای آلی و زیستی آشنا شدند.

تدریس عناوین آموزشی این کارگاه را دکتر حمید رضا اصغری استادیار دانشکده مهندسی کشاورزی دانشگاه صنعتی شاهرود بر عهده داشت.
 
کد خبر 1792733

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =