امنیت دینی جامعه باید تأمین شود

قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه باید دزدان دین و عقاید شناخته شوند و جلوی آنها گرفته شود، تأکید کرد: امنیت دینی باید در مملکت برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی حسین وحید خراسانی در دیدار سردار مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم با وی اظهار داشت: کار شما شناختش در ‌‌نهایت دشواری است و اجرش به مراتب دشوار‌تر، وقتی گفته می‌شود امنیت، بعضی‌ها تصور می‌کنند امنیت تنها در زندگی روزمره است، در حالی که فرد و اجتماع احتیاج به امنیت دارد، امنیت به تمام معنای کلمه و تامین آن به عهده پلیس است.

وی بیان کرد: اینکه گفتیم امنیت به تمام معنای کلمه، یعنی امنیت از لحاظ اعتقادی و دینی، جانی، عرضی و مالی، در درجه اول امنیتی که باید در مملکت برقرار شود امنیت دینی است اگر خدشه پیدا کند، همه چیز به هم می‌خورد.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه امروز کشور از ناحیه وهابیت، تبلیغات مسیحیت، بهائیت، مجوس و زرتشتی در خطر است، ادامه داد: باید دزدان دین و عقاید شناخته شوند و جلوی آنها گرفته شود، به مجرد اینکه فضای آلوده محقق شود، خواه و ناخواه میکروب رخنه کرده و زاد و ولد می‌کند، آن وقت معالجه‌اش بی‌‌‌نهایت مشکل می‌شود.

جوانها باید از لحاظ اعتقادی، بنیه دینی و روحی تقویت شوند

وی ادامه داد: جوانها باید از لحاظ اعتقادی، بنیه دینی و روحی تقویت شوند و بدانند مسیحیت چه اباطیلی دارد، این عهد عتیق و جدیدی که سند اعتبار اینها است، قابل عمل نیست و از نظر عقلی مردود است.

آیت الله وحید خراسانی افزود: مسیحیت اساسش حضرت عیسی(ع) است، تمام نصارای عالم عاجزند که نسب حضرت عیسی را معرفی کنند، در خود انجیل هم در نسب عیسی، سراپا اختلاف است، آن وقت خدا‌شناسی اینها چگونه است؟

وی ادامه داد: این جوان چه خبر دارد؟ تمام اینها مستند است، مسیحیت که این طور است، وهابیت باطل اندر باطل است، این‌ها را خارجی‌ها درست کرده‌اند، چون دیدند در مقابل این اباطیل، تورات و انجیل در دنیا پیشرفت نمی‌کنند، با وجود این قرآن، دستورات، اخلاق و احکام، انگلیسی‌ها عبدالوهاب را درست کردند، سر می‌برند و فیلم می‌گیرند و نشان می‌دهند، و دین ما را با غلظت و خشونت معرفی می‌کنند، مسئولیت اول همه ما، حفظ امنیت اعتقادی است.

باید مراقب باشیم که دزد‌ها دین مردم را نبرند

این مرجع معظم تقلید با تاکید بر اینکه باید جلو تبلیغات وهابیت و بهائیت گرفته شود بیان داشت:‌‌ همان طوری که مواظب هستیم دزدی، پول کسی را نبرد، باید مراقب باشیم که دزد‌ها دین مردم را نبرند.

وی گفت: بعد از حفظ امنیت اعتقادی نوبت می‌رسد به حفظ امنیت جانی، بعد عرض مردم و در مرتبه چهارم حفظ امنیت مال مردم، وظیفه نیروی انتظامی برقراری امنیت است، اگر امنیت در این موارد تامین شد، کار شما نور علی نور است.

آیت الله وحید خراسانی با بیان اینکه مقام پلیس، فوق تصور است اظهار داشت: اگر این امنیت را برقرار کنید بدون تامل، اسمتان در زیر دفتر شهدای کربلاست، اگر مردم با صلابت عقیده و ایمان، سر به بالین گذاشتند، آن وقت امنیت تمام است، یعنی اجر شما و اجر شهدائی که در راه حفظ دین سینه‌شان را برای حفظ آیین، مقام و مرتبه سپر می‌کنند، عظیم است.

خدمت در قم جامع الشرایط باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حوزه علمیه قم، اولین حوزه علمیه شیعه است، یعنی تمام نخبگان و فضلای ممالک اسلامی هر جا شیعه است از هند، پاکستان، قطیف، احساء، امارات و خلیج همه اینجا جمع هستند، فضلای ممالک بار سفر می‌بندند به قم برای درک مراتب عالیه، این برای قم یک امتیاز است، اینجا حرم اهل بیت(ع) است، مرقد مطهر حضرت معصومه(س) اینجاست.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه بزرگانی همچون میرزای قمی و زکریا ابن آدم که استوانه علم بود در قم هستند، افزود: انشاء الله خدمت شما به شهر مقدس قم، خدمتی جامع الشرایط باشد، قدر این نعمت را بدانید، ما نیز به شما دعا می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سعادت دنیا و آخرت در خواندن قرآن است،‌‌ همان طور که نسیم بهار، زمین مرده را زنده می‌کند،‌‌ همان طور کلمات خدا که قرآن است، دل مرده را زنده می‌کند، قرآن احیاء قلوب است، قرآن کلام الله و تجلی علم خداست، به مسئولان برای خواندن روزانه آن سفارش کنید.

پلیس با شجاعت با جرائم اینترنتی برخورد می‌کند

فرمانده انتظامی استان قم نیز در این دیدار اظهار داشت: از اینکه خداوند توفیق داد در ماه ربیع الاول، ماه عظیم و با ارزشی که میلاد پیامبر بزرگ اسلام(ص) و امام صادق(ص) در آن قرار گرفته محضر حضرتعالی شرفیاب شویم خداوند را شکرگزار هستیم.

سردار کاظم مجتبایی ادامه داد: مسلمین جهان به برکت اسلام از جایگاه بالایی برخوردار هستند، انقلاب ما هم که متاثر از دین اسلام بر پا شد، خواستگاه آن از قم و علمای آن انجام و در مسیر دین اسلام و خواسته‌های پیامبر(ص) و ائمه حرکت می‌کند، انشاءالله با کمک خداوند متعال، ائمه و تاسی از مراجع معظم تقلید و علما، بتوانیم به هدف متعالی و آرمانی برسیم.

وی افزود: نیروی انتظامی یکی از دستگاه‌هایی است که وظیفه بسیار مهمی از جمله تامین امنیت همه جانبه، نظم و انضباط در جامعه، یعنی مبارزه با بد اخلاقی‌ها و ظلم که جزء اهداف اولیه اسلام است و به دنبال آن است تا شرایطی فراهم کند، مردم در یک فضای امنی و آرامی زندگی کنند.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه گسترش اسلام و اخلاقیات دینی برای دشمنان اسلام سخت است و در تلاش هستند تا با مانع تراشی از گسترش آن جلوگیری کنند، ادامه داد: پلیس تلاش‌هایی که از آن طرف مرز‌ها و از سوی دشمنان این نظام و انقلاب صورت می‌گیرد، مانند جرائم اینترنتی که قصدشان گمراه کردن افراد است، با شجاعت و به خوبی با آن مقابله می‌کند.

وی گفت: استان قم از حساسیت بالایی برخوردار است، به همین علت وظایف متولیان امنیت را سخت‌تر می‌کند، ولی بهره گیری از ظرفیت‌های دینی، مراجع معظم تقلید، علما و مراکز دینی و تربیتی سبب شده تا بتواند در مسیر اصلی خود قرار گیرد.
 

کد خبر 1792803

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =