تصویب 55 طرح توسعه کشاورزی در گرگان

گرگان - خبرگزاری مهر: تصویب 55 طرح توسعه کشاورزی در گرگان، شناسایی اماکن برای اسکان اضطراری، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، برگزاری کنفرانس علمی سل و تجهیز 25 اداره علی آباد به نمازخانه از جمله عناوین اخبار کوتاه گلستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون فرماندار گرگان ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد توسعه بخش کشاورزی ازر تصویب 55 طرح با 53 میلیارد و 610 میلیون ریال اعتبار خبر داد.

سلیمان توشنی ر بر ضرورت تسریع در روند بررسی پرونده ها با حفظ و ارتقاء کیفیت و سرعت عمل در پرداخت وامها و حمایت از کار افرینان و سرمایه گذاران تأ کید کرد.

طبرسا مدیر کشاورزی شهرستان گرگان نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط جهاد کشاورزی و بانکها را ارائه کرد.

تجهیز 25 اداره علی آبادکتول به نمازخانه

رئیس ستاد اقامه نماز علی آبادکتول گفت: تعداد 25 اداره شهرستان علی آبادکتول مجهز به نمازخانه است و حدود 25 اداره دیگر، پیگیر آماده سازی مکانی برای نماز هستند که در حال حاضر نماز جماعت در سالن این ادارات برگزار می شود.

علمشاهی ادامه داد: طرح یاوران نماز برای تمام سنین و گروه ها با هدف ترویج فرهنگ نماز در شهرستان با استقبال گرم مردم مواجه شد که همچنان ادامه دارد و در همایش یاوران نماز حدود 450 نفر از شهروندان به صورت خود جوش شرکت کردند.

رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان علی آباد کتول خاطر نشان کرد: در طول سال دو تا چهار نشست تخصصی برای گروه های دانش آموزی، دانشجویی، خانواده و خانواده کمیته امداد با حضور اساتید کشوری برگزار می شود

شناسایی اماکن برای اسکان اضطراری
 
بمنظور شناسایی اماکن دارای استعداد، اسکان اضطراری در زمان وقوع حوادث و بحران جلسه ای با حضور مدیر کل مدیریت بحران استان و معاون عمرانی فرماندار تشکیل شد.
 
پس از جلسه حاضران از مناطق پیشنهادی در 8 منطقه به مساحت حدود 120 هکتار  بازدید و مقرر شد به منظور اجرای زیر ساختها پس از تأیید مکانهای بازدید شده  اعتبار لازم از طریق اداره کل مدیریت بحران  پیشنهاد و پیگیری شود.

برگزاری کنفرانس علمی سل

نظر به اهمیت بیماری سل درکودکان و آسیب پذیر بودن این گروه سنی ولزوم توجه بیشتر به بیماری سل در کودکان کنفرانس یک روزه سل در کودکان با شرکت پزشکان عمومی ،ماما ها و پرستاران در سالن اجتماعات مرکز بهداشت تشکیل شد.
 
از آنجا که تهیه اسمیر خلط در کودکان امکان پذیر نیست، بررسی سابقه تماس با بیمار مسلول ، بررسی علائم بالینی، انجام رادیوگرافی سینه،انجام آزمایش توبرکولین و بررسی اسید شیره معده از راههای تشخیص بیماری سل درکودکان بیان شد.
 
تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی
 
فرماندار علی آباد کتول گفت: ازتباط مردم با بقاء متبرکه در شهرستان علی آباد کتول عمیق است و این ظرفیت وجود دارد که با برنامه ریزی های اداره اوقاف و امور خیریه تعدادی از بقاء متبرکه شهرستان، به یک قطب فرهنگی در استان تبدیل شوند
 
علی اکبر کی پور فرماندار علی آباد کتول بیان داشت: تعداد بقاء متبرکه در شهرستان علی آباد کتول زیاد و قابل ملاحضه می باشد که مردم با آن ها ارتباط معنوی عمیقی دارند و می تواند از این ظرفیت برای انجام کارهای فرهنگی مذهبی و تبدیل چند بقاء متبرکه به قطب فرهنگی در استان استفاده کرد.
کد خبر 1792809

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =