تلاش معاونان فرهنگی دانشگاهها در بی اثر کردن توطئه‌ها در زمان انتخابات

معاونان فرهنگی دانشگاهها طی بیانیه ای اعلام کردند که با توجه به شکل گیری فعالیت های انتخاباتی و اهمیت جایگاه انتخابات در معرفی الگوی مردم سالاری دینی، در جهت بی اثر کردن توطئه های دشمن تلاش خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شرکت کنندگان در نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها با نمایندگان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هیات های نظارت بر تشکل های اسلامی دانشگاهیان، ضمن التزام به اجرای منویات و مطالبات مقام معظم رهبری و پیگیری و تحقق اهداف مندرج در سند چشم انداز بیست ساله، قانون برنامه پنجم توسعه کشور و برنامه تقدیمی مقام عالی وزارت، دیدگاه‌ها و نظرات خود را در بیانیه ای به شرح زیر اعلام کردند.

ما با خدای خود عهد می بندیم که از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارکان آن به ویژه قانون اساسی با همه توان دفاع کنیم. ما مرزبندی با دشمنان نظام اسلامی را با انگیزه الهی ضروری می دانیم و از آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای جهاد علمی و فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری تبعیت می کنیم و هرگز اجازه نخواهیم داد انقلاب اسلامی به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.
 
اینک که موج بیداری اسلامی در جهان اسلام در حال فتح سنگرهای کلیدی استکبار جهانی در منطقه است اقتدار فرهنگی انقلاب اسلامی ایران، به تمام منطقه سرایت کرده است، دولت های استکباری، بیش از هر زمان دیگری، زخم خورده نظام اسلامی هستند و این مسئله، لزوم توجه هر چه بیشتر به کید آنان و آمادگی برای مواجهه با خصومت ها و خباثت های آنها را گوشزد می کنند.
 
ما نیز با اذعان به الهام گیری انقلاب های منطقه و بیداری و خیزش ملت های مسلمان از انقلاب اسلامی ایران و آرمان ها و اندیشه های حضرت امام و مقام معظم رهبری، این نهضت عظیم جهانی را وعده الهی دانسته و حمایت جامعه دانشگاهی ایران اسلامی را از بیداری ملت ها در سراسر جهان اعلام می داریم.
 
با توجه به شکل گیری فعالیت های انتخاباتی و اهمیت جایگاه انتخابات در معرفی الگوی مردم سالاری دینی، معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها و اعضای هیات های نظارت بر تشکل های اسلامی، به عنوان دیده بان بصیر نظام اسلامی وظیفه خود را تلاش برای بصیرت افزایی، پرهیز از جنجال های مخرب سیاسی و زمینه سازی سرمایه گذاری برای مشارکت فعال و حداکثری ملت در انتخابات می دانند و هوشیارانه و دشمن شناسانه ضمن تاکید بر لزوم قانون مداری و پای بندی به اخلاق و توجه به حفظ آرامش در فضای دانشگاهی، در جهت بی اثر کردن توطئه های دشمن تلاش خواهندکرد. 
 
در شرایط حاکم بهره گیری از ظرفیت کرسی های آزاد اندیشی به منظور ایجاد شور و نشاط سیاسی و ترویج فرهنگ جدال احسن در دانشگاه‌ها از رئوس برنامه های فرهنگی در دانشگاه‌ها خواهد بود و تمام ارکان دانشگاه در راستای تحقق این تاکید مقام معظم رهبری با اتکاء بر مدیریت فعال و مبتکرانه و از طریق برنامه ریزی دقیق و صحیح حرکت خواهند کرد.
 
معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و نمایندگان هیات های نظارت بر تشکل های اسلامی در دانشگاه‌ها، از عموم مردم ایران اسلامی و به ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها درخواست می کنیم در فضای موجود که شاهد بیشترین میزان دشمنی استکبار جهانی با ایران اسلامی هستیم، با حضور پرشکوه در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ظرفیت بالا و روحیه استکبار ستیزی و اسلام خواهی خود را به رخ جهانیان بکشند.
 
در این مسیر، معتقدیم اساتید دانشگاه‌ها و تشکل‌های اسلامی دانشگاهی به عنوان پیشگامان عرصه علم و فرهنگ و قشر مرجع و تاثیرگذار بر جامعه نقشی انکارناپذیر در گسترش و تعمیق آگاهی و بصیرت آحاد ملت ایفا خواهد نمود.
 
ما معتقدیم احیای تمدن عظیم اسلامی- ایرانی که طلیعه آن با وقوع اسلام انقلاب شکوهمند ی نمایان شد با استقرار و ایجاد بنیان های مبتنی بر فرهنگ اسلامی - ایرانی امکان پذیر است. در این مسیر و با توجه به رهنمود داهیانه رهبر فرزانه انقلاب، تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی گامی جدی و مهم تلقی می‌شود.
 
ما دانشگاهیان به عنوان مرجع علمی جامعه بر خود فرض می دانیم در جهت تحقق منویات مقام عظمای ولایت و با نگاهی عالمانه و منصفانه مقوله سبک زندگی اسلامی - ایرانی را سرلوحه برنامه ریزی ها و اقدامات فرهنگی و اجتماعی خود قرار داده و در راستای ترویج آن در جامعه اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی ساعی و کوشا باشیم.
 
با توجه به هجمه فرهنگی دشمن و با آگاهی از جایگاه و اهمیت محیط های دانشگاهی در برنامه ریزی های خصمانه دشمن، بر لزوم پربار نمودن اوقات فراغت دانشجویان تاکید نموده و معتقدیم، برنامه ریزی دقیق، صحیح و عالمانه در جهت پر کردن اوقات فراغت دانشجویان می تواند سدی مستحکم در مقابل نفوذ و رخنه دشمن در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها باشد.
 
در پایان این بیانیه آمده است: ما آگاهیم و معتقدیم که دانشگاه هم می تواند مایه سعادت و هم عامل شقاوت یک جامعه باشد. ما می دانیم که دانشگاه مرجع عمده علمی، سیاسی و فرهنگی جامعه است و آحاد جامعه در تصمیم گیری ها و اقدامات خود چشم به دانشگاهیان دوخته اند و به تبع آن گام ها بر می دارند. ما این رسالت عظیم را برای خود قائلیم که در کنار ارتقای آگاهی و بصیرت خود، در قبال آگاهی بخشی و بصیرت افزایی آحاد مردم نیز مسئولیم. بنابراین، تعهد می نماییم با اتکال بر لطف و فضل الهی از تمام توان خود در جهت تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ، آرمان های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری بهره گیریم و از هیچ تلاش و همتی مضایقه نکنیم.
کد خبر 1792821

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =